MedyaFaresi MedyaFaresi

Yıldırım: Doğalgaza yüzde 10 indirim, 1 ve 2. köprü motosikletlere ücretsiz olacak

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Fox TV'de yayımlanan İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

Eklenme: 28 Mayıs 2019 10:29 - Güncelleme: 28 Mayıs 2019 10:38

Binali Yıldırım, İstanbul seçimleri öncesinde açıkladığı vaatlerine yenilerine eklediğini ifade etti.

"Bir müjdem var" diyen Yıldırım, İstanbul'da doğalgaza yüzde 10 indirim yapılacağını, sosyal yardım alan ailelerin doğalgaz faturalarının 50 lirasının belediye tarafından karşılanacağını, motosikletlere birinci ve ikinci köprünün ücretsiz olacağını duyurdu. Öte yandan Yıldırım, belediye meclisinde onaylanan öğrenci akbili indirimini, liseden mezun olduktan sonra ilk yılında üniversiteyi kazanamayanların da faydalanmasını sağlayacaklarını belirtti.

İşte o video...

Yıldırım'ın konuşmasından bölümler şöyle:

"Müjdem var. Bir bu şehirde 300 bin çift tekerlekli yani motosiklet var. Bu motosikletlere birinci ve ikinci köprü bedava olacak.

"Peyzajların sulaması yapılırken sular fışkırıyor ve kazalar meydana geliyor. Bu kesici oto korkulukları değiştireceğiz. Güvenlikle ilgili tedbirlerimiz olacak.

"Motosikletlere özle park yerleri yapılacak. Bisikletvari.

"Doğal gaza yüzde 10 indirim yapacağız.

"İstanbul'da sosyal yardım alan 80 bin aile var. Bunların doğalgaz faturalarının 50 lirasını biz karşılayacağız.

"İGDAŞ ile davalık aboneler var. 300 milyon faizi olmuş sadece. Bu faizleri sileceğiz, el sıkışacağız.

"Meclis’te öğrencilere indirim yapıldı. Sen yaptın ben yaptım kavgası da oldu. Şunu bilmek lazım orada Meclis kurulu olmadan hiçbir karar geçmez. Bu indirim üniversite öğrencilere geldi, liseyi bitirip üniversite kazanamamış öğrencileri de biz dahil edeceğiz bu indirime.

"Gençler, büyükşehir ve ilçe beledileyelerinin spor tesislerinden ücretsiz yararlanacak."