MedyaFaresi MedyaFaresi

Yıldırım Demirören'e öyle bir benzetmede bulundular ki!

Galatasaray'da Türkiye Futbol Federasyonu'na olan tepki GS TV ekranlarına sıçradı.

Eklenme: 23 Nisan 2014 09:28 - Güncelleme: 16 Aralık 2015 08:38

Ligin zirvesinden erken kopan ve ikinciliğini de tehlikeye sokan Galatasaray 'da fatura Türkiye Futbol Federasyonuna çıktı.

Kasımpaşa karşısında aldığı ağır yenilginin ardından kulübün resmi web sitesinden yaptığı sert açıklamayla Türkiye Futbol Federasyonunu ve hakem Cüneyt Çakır'ı hedef alan sarı-kırmızılılar federasyona karşı adeta savaş ilan etti!

TFF ve hakemlerle ilgili sokak röportajlarıyla yayınlarını "renklendiren" GSTV'de yayınlanan "Aslan Meclisi" programının yorumcuları bu haftaki yayında da TFF başkanı Yıldırım Demirören'i topa tuttu. Programın iki daimi yorumcusu Ersan Çelik ve Avukat Metin Ünlü'nün futbol federasyonu ve spor yazarlarını hedef aldığı programda yapılan ilginç benzetmeler programa damga vurdu. 

Yorumcu Çelik Galatararay yönetimine, "Bu futbol federasyonu yeni sezonda görevinde kalırsa bu kulüp ligden çekilmelidir" derken Demirören'le ilgili de "Çoban olmanın bir kriteri var ama bu ülkede federasyon başkanı olmanın bir kriteri yok" ifadeleri kullandı. 

Av. Ünlü de "Türk spor medyası cahiliye dönemini yaşıyor" sözleri dikkat çekti. Yorumlardan bazıları şu şekilde: 

"Sadece siyaset seni istiyorsa, torpilin varsa, yalı çocuğuysan gidip TFF koltuğuna oturursun..." 

"Cüneyt Çakır, İlker Meral. Bunların arkalarında Oğuz Sarvan diye bir arkadaş var. Tüm perde arkasında işler onun elinde. Bu arkadaş, faal hakemlik döneminde G.Saray ile mahkemelik olmuş durumda" 

"Sayın başbakanın yeni sezon başlamadan önce bu duruma el atabilir. Sayın başbakan Hasan Doğan'ı getirmedi mi? Sayın başbakan bunu bir kere yaptı, yine yapabilir" 

"Başbakan siyaset konuşmalarında biri için dedi ki üç koyun verse güdemez. Bu TFF başkanı kaç koyun güdebilir, ona koyun verirler mi?" 

"Bu TFF ve onun başı var olduğu sürece Türk futboluna barış gelmez." 

Kaynak: Sporx