MedyaFaresi MedyaFaresi

Yılbaşı bileti tartışmasında eşini öldürdü

Çorum’da 45 yaşındaki İrfan Yalçın'ın, bıçaklayarak ağır yaraladığı eşi  Melek Yalçın hastanede yaşamını yitirdi

Eklenme: 16 Aralık 2013 14:21 - Güncelleme: 05 Mart 2016 05:08

Gözaltına alınan İrfan Yalçın'ın ifadesinde "Ortak Milli Piyango bileti almıştık, 'Bilet ortaksa üzerine isimlerimizi yazalım' dedim. O buna karşı çıkınca kavga ettik. Sonra da bıçakladım" dediği ööğrenildi.

Olay dün Kale Mahallesi'ndeki evde meydana geldi. İrfan Yalçın ile eşi Melek Yalçın arasında çıkan tartışma büyüdü. Şizofreni hastası olduğu ileri sürülen İrfan Yalçın, bu sırada eline aldığı ekmek bıçağını eşine art arda sapladı. İrfan Yalçın evden çıkıp giderken, gürültülere koşan komşuları Melek Yalçın'ı yerde kanlar içinde buldu 112 Acil Yardım'ı aradı. Vücuduna 13 bıçak darbesi alan Melek Yalçın, ilk müdahalesinin ardından ambulansla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Melek Yalçın, yapılan tüm müdahalelere karşın gece yaşamını yitirdi.
Olaydan bir süre sonra elindeki bıçakla polis merkezine giderek teslim olan ve eşini bıçakladığını söyleyen İrfan Yalçın gözaltına alındı. İrfan Yalçın'ın verdiği ilk ifadesinde, "Eşimle her konuda tartışıp kavga ederiz. Ortak aldığımız Milli Piyango biletini saklamış vermek istemedi. Üzerine isimlerimizi yazmayı teklif ettim. 'Bilet ortaksa üzerine isimlerimizi yazalım' dedim. O buna karşı çıkınca kavga ettik. Bir süre boğuştuk. Sonra elime geçirdiğim bıçakla onu bıçakladım" dediği öğrenildi.
İrfan Yalçın, karakoldaki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. İrfan Yalçın, burada çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Melek Yalçın'ın cansız bedeni ise otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanını devam ettiği belirtildi. 

Yusuf ÇINAR/ ÇORUM, (DHA)