MedyaFaresi MedyaFaresi

Yiğit Bulut'tan olay yaratacak ABD iddiası! Saldırı biliniyor muydu?

Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, çok tartışılacak bir iddiayı ortaya attı. ABD'nin PKK saldırısından haberi var mıydı?

Eklenme: 19 Haziran 2010 20:34 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 22:02


Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, ABD'nin askeri birliğe saldıran teröristleri ekrandan gördüğünü ama istihbarat vermediğini iddia edip konuyu Prof. Dr. Hasan Köni'ye sordu. Köni konuyu şöyle yorumladı.


Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki PKK'lıların askeri birliğe saldırıyla ilgili olarak Amerika ile Türkiye arasında istihbarat paylaşımı yapılmasına dair anlaşma olduğunu söyleyerek ABD'nin anlaşmayı ihlal ettiğini ileri sürdü. Bulut, 'Ekranda gördüler ama söylemediler bu kesin. Bu konuyu nasıl yorumluyorsunuz' diye sorduBulut'un sorusuna Prof. Dr. Hasan Köni şöyle cevap verdi. Amerika İran'a karşılık PJAK'a destek veriyor, yine bu unsurların Suriye'yi de rahatsız etmesine destek veriyor ancak Türkiye'ye karşı PKK'ya Amerikalıların destek vermediğini söylemek abes olur.Köni, 'Amerika teröristleri gördü ama söylemedi sorusunu ise 'Amerika nötr kalmış olabilir' diyerek cevap verdi ve Türkiye'nin istihbarat açısından Amerika'ya bağımlı olmasını eleştirdi. Amerika'nın bunu yapmasına ise son dönemdeki bazı sorunların neden olabildiğini belirtti.