MedyaFaresi MedyaFaresi

Yiğit Bulut'tan Erdoğan ve Başbuğ'a ağır sözler!

Habertürk TV Yiğit Bulut Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a yüklendi. 'Bizimle dalga mı geçiyorsunuz kardeşim, bizi aptal mı sanıyorsunuz'

Eklenme: 23 Haziran 2010 10:54 - Güncelleme: 31 Mart 2016 06:54

Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Sansürsüz programında Yiğit Bulut'un Başbakan ve Başbuğ'a isyanı vardı.

Bizi aptal mı sanıyorsunuz
Hakkari Şemdinli'de Gediktepe'deki askeri birliğe yapılan PKK saldırısında 9 askerimiz şehit olmuştu. Saldırı sonrasında Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Başbuğ'un açıklamalarını canlı yayında topa tutan Bulut, ''Bizimle dalga mı geçiyorsunuz kardeşim, bizi aptal mı sanıyorsunuz'' diye konuştu.

Nedir bu Allah aşkına
"İlker Başbuğ, önce 50-60 kişi dedi. Sonra gazeteciler biraz üstüne gidince 100 dedi. Demek ki biraz daha üstüne gitseler 150 diyecek. Biraz daha gitseler 200 diyecek. Nedir bu Allah aşkına? Hadi Başbuğ'a inanalım, dağdaki çobanı gören AMerika nasıl görmüyor o kadar insanı. Bi de sayı veriyor. 57 kişi diyor. Nereden biliyorsun kardeşim? Başbakan gidip mevzideki askerin yanağını okşuyor, Başbuğ yemekhanede askerin yanağını okşuyor. Bu iş gidip karavanadan yemek yiyerek olmuyor. Bunlar işin şov kısmı." şeklinde konuşan Bulut, 'Amerika'da böyle bir şey olursa adamı topa koyup atarlar. Şaka mı yapıyorlar anlamıyorum gerçekten' dedi.