MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni yıla zengin girdiler! Peki milyonerler nerede?

Milli Piyango'nun 30 milyon TL'lik büyük ikramiyesi çeyrek bilete çıkınca 4'e bölündü. Peki milyonerler nerede?

Eklenme: 02 Ocak 2010 10:02 - Güncelleme: 07 Aralık 2015 12:22

Her yılbaşı ertesi olduğu gibi bu yıl da "akrabalarının artmasından çekinen" büyük ikramiyenin talihlileri sır gibi saklanmayı tercih ediyor. Büyük ikramiye isabet eden 3326924 numaralı çeyrek biletlerden ikisi İstanbul'da biri Ankara'da diğeri de Isparta'da satıldı. 7 milyon 500'er bin lira
almaya hak kazanan bu talihlilerden henüz kimse ortaya çıkmadı. 5 milyon TL'lik ikramiye ise 5327762 numaralı yarım biletlere isabet etti. Fatsa ve İzmir'de satın aldıkları biletlerle 2 milyon 500'er bin lira kazanan bu talihlilerden de ses yok.

Bayrampaşa'nın 'Gizem Abla'sı

Milli Piyango İdaresi İstanbul Bölge Müdürü Veli Pan büyük ikramiye isabet eden çeyrek biletlerden birinin ING Bank'tan satıldığını söyledi. Pan, "ING Bank bizim baş bayilerimizden biri. Banka tatilde olduğu için büyük ikramiyenin çıktığı bileti hangi bayinin aldığı henüz belirlenmedi" dedi. İstanbul'da büyük ikramiye isabet eden diğer bilet, Bayrampaşa'daki Gizem Kırtasiye'de satıldı. Vitrinini Nimet Abla'dan esinlenerek "Gizem Abla, Şanslı Abla" yazılarıyla süsleyen Mürsel Boylu, "İlgiden çok memnunum. Bunun satışlarımızı etkileyeceğine inanıyorum. Artık Nimet Abla tarih oldu. Bundan sonra Gizem Abla var" dedi ve ekledi: "Büyük ikramiyeyi kazanan Allah rızası için bize zekâtını versin."

'Talihli önce beni görsün'

Isparta'daki talihli de biletini 32 yıldır Milli Piyango bayiliği yapan Güvenal Tekel Bayii'nden aldı. Talihli kişinin kendisini ziyaret etmesini beklediğini ifade eden Ziya Danışman, "Şimdi bir ricam var. 7.5 milyon TL'yi kazanan talihli kişi Isparta'ya yatırım yapsın. İstihdam sağlasın. Lütfen Isparta'yı düşünsün" dedi. Piyango bayiinin oğlu Zeki Danışman'ın çektiği 3326923 numaralı bileti satın alan Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencisi İlker Yılmaz ise tek rakamla büyük ikramiyeyi kaçırmanın üzüntüsünü yaşadı.

ŞANSLI NUMARALARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Habertürk