MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni transfer Jo'dan gol! Denizlispor 1 - 2 Galatasaray

Turkcell Süper Lig'de 19. haftanın kapanış maçında Denizlispor Galatasaray'a 2-1 mağlup oldu.

Eklenme: 31 Ocak 2010 18:56 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 04:16

Denizli Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmada sarı-kırmızılı takıma galibiyeti getiren golleri 19. dakikada Arda Turan ve 61. dakikada yeni transfer Jo atarken ev sahibi takımın tek golünü 54. dakikada Engin kaydetti.

Karşılaşma sonrasında Galatasaray puanını 42 yaptı ve haftayı 2. sırada tamamladı. Denizlispor ise 7 puan ile 17. sırada kaldı.

Galatasaray'ın yeni transferlerinden Jo maça ilk 11'de başladı ve galibiyeti getiren 2. golü attı. Bir diğer trnafer Dos Santos ise maça yedek olarak başladı ancak 2. sırada oyuna dahil oldu. İki oyuncu da oyunları ile taraftarlardan alkış topladı.

MAÇIN SONUCU: DENİZLİSPOR 1 - 2 GALATASARAY

CANLI ANLATIM

90.Dakika :Hakem Halis Özkahya maçı bitiren düdüğü çalıyor. Galatasaray deplasmanda Denizlispor'u 2-1 yenerek haftayı 3 puanla kapatıyor.
90.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ korner çizgisi yanında iki kişi arasından sıyrıldı ceza sahası içine girdi altıpas içine doğru pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
90.Dakika :Denizlispor atağında Berberovic sağ kanata pasını attı Fatih Yiğen hareketlendi ama savunmada Servet araya girerek topu taca gönderdi.
90.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ kanatta topla buluştu ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
90.Dakika :4. Hakem Mustafa Öğretmenoğlu maçın sonuna 4 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
89.Dakika :Denizlispor'da Okan Koç sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Youla yükseldi vuramadı ceza sahası önünde Çağlar gelişine çok sert vurdu ama top üstten az farkla auta çıktı.
88.Dakika :Denizlispor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 34 numarayla Erkan Sekman, Giren oyuncu 45 numarayla Fatih Yiğen
87.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
86.Dakika :Galatasaray'da Caner sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Erkan kafayla topu uzaklaştırdı.
85.Dakika :Galatasaray atağında Emre Güngör sağ kanata doğru uzun oynadı Barış hareketlendi ama top doğrudan auta çıktı.
84.Dakika :Galatasaray'da Servet kendi sahasından ileriye doğru uzun oynadı Arda içeriye kafayla indirdi ama savunma topu uzaklaştırdı.
83.Dakika :Galatasaray'da Caner sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Burak kafayla topu uzaklaştırdı.
82.Dakika :Galatasaray'da kaleci Leo Franco aut atışını geç kullandığı için Sarı Kart gördü.
81.Dakika :
Galatasaray'da Caner orta alan önünden serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Giovanni Dos Santos yükseldi kafayı vurdu ama top kaleci Özden'de kaldı.
80.Dakika :Denizlispor'da Engin Memişler rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
79.Dakika :Denizlispor atağında Braga ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
77.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine doğru yerden pasını attı Giovanni Dos Santos hareketlendi ama kaleci Özden zamanında çıkarak topun sahibi oldu.
76.Dakika :Denizlispor atağında Çağlar sol kanatta topla buluştu ceza sahası içine ortasını yaptı ama top savunmada Barış'a çarparak taca çıktı
74.Dakika :Denizlispor atağında Youla ceza sahası içinde topla buluştu dönerek şut vurmak istedi ama savunmada Servet ayak koyarak tehlikeyi önledi.
73.Dakika :Denizlispor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 11 numarayla Roberts, Giren oyuncu 54 numarayla Okan Koç
72.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanatta topla buluştu ama hakem ofsayt kararı verdi.
71.Dakika :Galatasaray atağında Giovani Dos Santos sol çaprazdan kaleye sert vurdu ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
70.Dakika :
Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 32 numarayla Joao Alves de Assis Silva (Jo) Giren oyuncu 2 numarayla Emre Güngör
69.Dakika :Denizlispor'da Güray sol kanatta topla buluştu ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.
68.Dakika :Denizlispor atağında Güray sağ kanattan ceza sahası içine doğru uzun oynadı ama top doğrudan auta çıktı.
67.Dakika :Denizlispor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 71 numarayla Angelov, Giren oyuncu 77 numarayla Youla
66.Dakika :Galatasaray atağında Giovani Dos Santos çalımlarla ceza sahası içine girmek istedi ama savunmada Koffi zamanında müdahele ederek topu kazandı.
65.Dakika :Denizlispor atağında Çağlar sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
64.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top savunmada Braga'da kaldı.
63.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 9 numarayla Elano Giren oyuncu 18 numarayla Ayhan
62.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Jo'nun attığı gol ile durumu 2-1 yapıyor.
61.Dakika :
Denizlispor atağında Güray ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
60.Dakika :Denizlispor atağında Angelov ceza sahası içine doğru yerden pasını verdi ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.
59.Dakika :Denizlispor atağında Angelov sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yan ağlarda kaldı.
58.Dakika :Galatasaray atağında Jo ceza sahası içinde topla buluştu dönerek şutunu vurdu ama top savunmadan döndü sonrasında Arda kaleye sert vurdu ve top kaleci Özden'de kaldı.
57.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 37 numarayla Emre Çolak Giren oyuncu 30 numarayla Dos Santos
55.Dakika :Denizlispor atağında Roberts sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
54.Dakika :Galatasaray atağında Elano ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Özden'de kaldı.
53.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Denizlispor Engin Memişler'in attığı gol ile durumu 1-1 yapıyor.Berberovic sağ kanatta topla buluştu arka direğe ortasını yaptı Engin Memişler uçarak kafayı vurdu ve top kaleci Leo Franco'nun kapattığı köşeden ağlarla buluştu.
52.Dakika :
Denizlispor atağında Engin Memişler savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama hakem ofsayt kararı verdi.
51.Dakika :Denizlispor atağında Çağlar sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
50.Dakika :Denizlispor atağında Güray sol kanattan topla buluştu ceza sahası içine ortasını yaptı ama top savunmada kaldı.
48.Dakika :Galatasaray'da Arda sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
47.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ve kaleci Özden son anda köşeye giden topu kornere çeldi.
46.Dakika :Galatasaray hakem Halis Özkahya'nın düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı.

İLK YARI SONUCU: DENİZLİSPOR 0 - 1 GALATASARAY

45.Dakika :Hakem Halis Özkahya ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 1-0 Galatasaray'ın üstünlüğüyle sona eriyor.
45.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Jo sol kanattan çalımlarla ceza sahası içine girdi kaleciyle karşı karşıya plase vuruş yaptı ama kaleci Özden iki hamlede topun sahibi oldu.
45.Dakika :Denizlispor atağında Angelov savunmanın arkasına doğru atılan pasa hereketlendi ama öncesinde hakem ofsayt kararı verdi
44.Dakika :4. Hakem Mustafa Öğretmenoğlu ilk yarının sonuna 1 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
43.Dakika :Denizlispor atağında Braga ceza sahası önünde rakiplerini geçerek Angelov'a pasını verdi, Angolev ceza sahası içinde sol çaprazdan kaleye şutunu vurdu ama top üstten auta çıktı.
42.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Özden çıkarak topun sahibi oldu.
41.Dakika :Galatasaray kaleye yaklaşık 25 metreden serbest vuruş kullandı, Elano direkt kaleye sert vurdu ama top barajdan geri geldi.
40.Dakika :Denizlispror atağında Roberts sağ kanattan ceza sahası içine girdi, arkaya doğru ortasını yaptı ama altıpas içinde top Angelov'u aşınca savunma tehlikeyi uzaklaştırdı.
39.Dakika :Denizlispror'da Güray sol kanattan korneri kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
38.Dakika :Denizlispor atağında Çağlar sol kanattan çizgiye indi, ceza sahası içine yerden pasını verdi Angelov vurmak istedi ama savunmada Caner araya girerek topu kornere gönderdi.
37.Dakika :Denizlispor atağında Erkan sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı gerilerden gelen Çağlar gelişine sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
35.Dakika :Denizlispor'da Güray kaleye yaklaşık 30 metreden serbest vuruş kullandı, kaleye doğru kavisli bir orta yaptı ama Angelov altıpas içinde topa vuramayınca kaleci Leo Franco topun sahibi oldu.
34.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası dışından kaleye aşırtma bir vuruş denedi ama top üstten auta çıktı.
33.Dakika :Denizlispor atağında Roberts ceza sahası önünde topla buluştu içeriye pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
32.Dakika :Galatasaray atağında Emre Çolak ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
31.Dakika :Galatasaray'da Elano sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Koffi kafayla topu uzaklaştırdı.
30.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanat korner çizgisinde topla buluştu içeriye orta yapmak istedi ama top savunmaya çarparak kornere çıktı.
29.Dakika :
Denizlispor atağında Burak sol kanatta hareketlenen Güray'a pasını attı ama top doğrudan auta çıktı.
28.Dakika :Denizlispor'da Güray sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmaya yardıma gelen Jo kafayla topu uzaklaştırdı.
27.Dakika :Galatasaray'da Emre Çolak topa elle müdahele ettiği için Sarı Kart gördü.
26.Dakika :
Denizlispor atağında Angelov ceza sahası içinde topla buluştu, dönerek yerden kaleye şutunu vurdu ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.
25.Dakika :Galatasaray atağında Caner ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
24.Dakika :Galatasaray'da Elano sağ kanattan korner kullandı, ön direğe ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
22.Dakika :Denizlispor atağında Roberts sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı Angelov topla buluştu dönerek kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.
21.Dakika :Denizlispor'da Çağlar kaleye yaklaşık 25 metreden serbest vuruş kullandı, yerden direkt kaleye sert vurdu ama kaleci Loe Franco topu uzanarak saha içine çeldi
20.Dakika :Galatasaray atağında Jo savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama hakem ofsayt kararı verdi.
19.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Arda'nın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Barış sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı Arda yükseldi kafayı vurdu ve top köşeden ağlarla buluştu.
16.Dakika :
Galatasaray atağında Barış sağ kanattan ceza sahası içine orta yapmak istedi ama savunmada Güray ayak koyarak topu kazandı.
15.Dakika :Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine girdi, altıpas içine yerden pasını verdi ama top kaleci Özden'de kaldı.
13.Dakika :Galatasaray atağında Emre Çolak sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
12.Dakika :
Galatasaray atağında Caner sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
11.Dakika :Denizlispor atağında Braga sağ kanattan topla çizgiye indi ama savunmada Servet araya girerek topu uzaklaştırdı.
10.Dakika :Galatasaray'da Emre Çolak sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı
9.Dakika :Denizlispor atağında Güray sol kanatta topla buluştu bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.
8.Dakika :Denizlispor atağında Erkan Sekman sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı
6.Dakika :Denizlispor atağında Engin Memişler çalımlarla ceza sahası önüne kadar geldi ama savunmada Servet ayak koyarak tehlikeyi önledi.
5.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine bir kez daha ortasını yaptı ama kaleci Özden çıkarak topun sahibi oldu.
4.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmda Koffi kafayla topu uzaklaştırdı.
3.Dakika :Galatasaray atağında Servet ileriye doğru uzun oynadı Jo yükseldi ama hakem öncesinde Koffi'nin Jo'ya faul yaptığına karar verdi.
2.Dakika :Denizlispor atağında Berberovic sağ kanattan topla çizgiye indi, ceza sahası içine çevirdi ama top savunmada Neill'de kaldı.
1.Dakika :Karşılaşma Denizlispor'dan Angelov'un vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 19.hafta kapanış karşılaşmasında Denizli Atatürk Stadında Galatasaray Denizlispor'a konuk oluyor.

Atatürk Stadı'nda saat 19:00'da başlayacak mücadelede hakem Halis Özkahya düdük çalacak. Ligin dibine adeta demir atan Denizlispor'u yenerek yoluna firesiz devam etmek isteyen Galatasaray'da, yeni transfer Giovani Dos Santos da kadroda yer alıyor.

Sarı-kırmızılı ekipte Afrika Uluslar Kupası'nda Fildişi Sahili Milli Takımı'nın formasını giyen Keita, bu maçta da takımındaki yerini alamayacak. Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Mehmet Topal ile Hakan Balta da maç kadrosundan çıkartıldı.

DENİZLİSPOR-GALATASARAY

STAT: Atatürk
SAAT: 19:00
HAKEM: Halis Özkahya

DENİZLİSPOR: Özden, Ahmet Cebe, Burak, Bajic, Çağlar, Braga, Berberoviç, Fatih, Güray, Angelov, Youla
TEKNİK DİREKTÖR: Hakan Kutlu
GALATASARAY: Leo Franco, Uğur, Lucas Neill, Servet, Serkan, Mustafa, Barış, Elano, Arda Turan, Caner Erkin, Joao Alves
TEKNİK DİREKTÖR: Frank Rijkaard