MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni Şafak yazarı Suruç'ta ölenlere piyon deyince...

Yeni Şafak gazetesinin yazarlarındanCemile Bayraktar, Suruç katliamında hayatını kaybeden gençleri, ‘Demirtaş’ın kurşun askerleri’ ve ‘piyon’ diye niteledi.

Eklenme: 22 Temmuz 2015 10:39 - Güncelleme: 26 Şubat 2016 09:56

Türkiye’yi yasa boğan ve yetkililerin IŞİD saldırısı olduğu konusunda hemfikir olduğu saldırının hedefi, aylarca IŞİD kuşatması altında kalan Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’nin‘yeniden inşa’sına katkı sunmak isteyen 300 gönüllü sivildi. Şehre bir çocuk parkı yapmak isteyen gençler, yanlarında ayrıca Kobanili çocuklar için de çok sayıda oyuncak götürüyordu.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) düzenlediği etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından katılan 32 kişi saldırıda vahşice katledildi.

Yeni Şafak yazarı Bayraktar, Kobani’ye geçmek üzere Suruç’ta bulunanları ‘piyon’ olarak nitelendirerek Twitter adresinden şunları yazdı:

Cemile Bayraktar @jamilabayraktar

Demistas' in kursun askerleri,yanlis olmasin ellerindekiler oyuncak,Kobani'ye gidiyormus,iyi piyon olur bunlardan satrancta eksik tas varken

Bayraktar’ın bu ‘yorum’u çok sayıda kullanıcının öfkesini çekti.

Saldırının hemen ardından Bayraktar’ın attığı bazı tweetlerse şöyleydi:

 

Cemile Bayraktar @jamilabayraktar

DAES seni vuruyor, sen beni vuruyorsun, ben DAES' i vuruyorum sen yine beni vuruyorsun, e alcak degil de nesin?

 

Cemile Bayraktar @jamilabayraktar

Agzimiza neler geliyor, biz de biliriz Demirtas gibi yalan ve tahrikkar konusmayi ama farkimiz var, insaniz, baristan yanayiz ve susuyoruz

 

Cemile Bayraktar @jamilabayraktar

Yazı da bittiğine göre, şimdi susup, ölen 31 evladımız için sessizce ağlamak ve âilelerine duâ etmek gerek...