MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni MHK Başkanı açıklandı

Türkye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu'nun istifasının kabul edildiğini açıkladı. Yeni MHK Başkanılığına Yusuf Namoğlu getirildi!

Eklenme: 01 Ağustos 2016 23:00 - Güncelleme: 01 Ağustos 2016 23:02

Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu'nun usülen ettiği istifaların kabul edildiğini açıkladı.

Askeri ve devlet kurumlarındaki FETÖ üyelerinin bulunmasıyla işten çıkarılması üzerine Türkiye Futbol Federasyonu da çalışmaların kolaylığı açısından tüm kurumların usülen istifa ettiğini açıklamıştı.

TFF daha sonra yaptığı açıklamada ise “Hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyelerin ise istifaları kabul edilmeyecek” ifadelerini kullamıştı. Bu gelişmelerin ardından TFF’den flaş bir açıklama geldi!

YENİ MHK BAŞKANI NAMOĞLU!
Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu’nun istifalarını işleme sokarak tüm kişilerin görevden ayrıldığını duyururken Merkez Hakem Kurulu'nun başına Yusuf Namoğlu'nun getirildiğini açıkladı.

Federasyonun resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;
“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün (31 Temmuz 2016) istifasını sunan kurullar arasında yer alan Merkez Hakem Kurulu’nun başkan ve üyelerinin istifalarını görülen lüzum üzerine kabul etmiştir. Merkez Hakem Kurulu yeniden oluşturularak kamuoyuyla en kısa sürede paylaşılacaktır.”

hürryet