MedyaFaresi MedyaFaresi

Yeni hükümette büyük değişiklik

Eski Ulaştırma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, reformlardan sorumlu yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulacağını, ayrıca bazı bakanlıklarda yapılandırılmaya gidilebileceğini açıkladı.

Eklenme: 12 Kasım 2015 18:28 - Güncelleme: 23 Mart 2016 06:52

Yeni hükümette reformlardan sorumlu bir başbakan yardımcılığı oluşturulacak. Açıklama NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanı Lütfi Elvan'dan geldi.

Bakanlık sayısının artırılacağını düşünmediğini söyleyen Elvan şu ifadeleri kullandı: "Bakanlıklarımız gözden geçirilecek. Tüm bakanlıklar değil ama bazı bakanlıklar gözden geçirilecek. Bunun için bir yasal değişiklik gerekiyor. Bir yenilik olarak özellikle kamu yönetimi alanında yeni bir başbakan yardımcılığı oluşturulması düşünülüyor. Reform ve görev gücü altında, reformlardan sorumlu bir birimin oluşturulması düşünülüyor. Bu reformların izlenmesi sağlanacak. Bir başbakan yardımcısının önderliğinde bu reformlar tekter teker hayata geçirilecek. Şu an için bir şey söylemek mümkün değil. Bununla ilgili bir çalışma yapılacak. Hükümet kurulduktan sonra bu gerçekleşecek. Çalışmalardan sonra sayın Başbakanımız veya Hükümet Sözcümüz bunu kamuoyuyla paylaşır diye düşünüyorum."

Elvan'ın diğer açıklamaları şöyle;

ULAŞTIRMA PROJELERİ

"İstanbul'u Kapıkule'ye bağlayan hızlı tren projesi var. Devlet Demir Yolları serbestleştirilecek. Özel sektörden demir yollarına çok talep var."

1 KASIM SEÇİM SONUÇLARI

"Vatandaşımız belirsiz ortamın hayırlı olmadığını gördü. Biz ileriye muhalefet geriye bakmak istiyor. 7 Haziran'ı 1 Kasım'la beraber değerlendiriyoruz. Seçim beyannamemiz büyük kabul gördü."