MedyaFaresi MedyaFaresi

Yaza 15 yeni dizi başlıyor!

Vatan Gazetesi yazarı Oya Doğan yaklaşan yaz sezonunda yayına girecek dizilerin hangileri olduğunu köşesinden açıkladı. İşte Oya Doğan'ın o yazısı...

Eklenme: 07 Mayıs 2015 09:34 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 05:26

Bu yıl da Ramazan ayı haziran ve temmuz aylarına denk geldiği için televizyon kanallarında hummalı bir çalışma var. Geçen sene yazın başlayan Ulan İstanbul, Kiraz Mevsimi, Kaçak Gelinler gibi diziler sezona devam edince bu sene aynı formül uygulanacak. Ancak çok daha fazla dizi başlıyor. TRT 1 ve TV8 hariç, beş televizyon kanalında başlayacak 15 diziye ulaştım. Bu sayı ilerleyen günlerde artabilir.  
 
KANAL D
 
- Ay Yapım imzalı, Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğuna oturduğu Serkan Keskin, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, Fatih Artman, Osman Sonant ve Nihal Yalçın’ın başrollerini oynadığı Beş Kardeş yazın devam etmek üzere ara vermişti. O nedenle yakında yeni bölümleriyle ekranda olacak.
 
- D Productions imzalı Yaz’ın Öyküsü, Yetimhane’de büyüyen bir genç kızın oradan çıktıktan sonra arkadaşlarıyla verdiği büyük mücadeleyi ve hiç ummadığı bir anda annesini bulmasıyla başlayan olayları konu ediniyor. Dizinin başrolünde Vildan Atasever ve Tansel Öngel rol alıyor.
 
- Süreç Film imzalı Güneşin Kızları, öğretmen bir annenin üç kızıyla İstanbul’a uzanan hikâyesini konu ediniyor. Dizide Emre Kınay ve Evrim Alasya başrolleri paylaşıyor.
 
- Limon Film imzalı Kalbim Ege’de Kaldı, adından da anlaşılacağı gibi Ege’de çeken bir romantik komedi. Dizinin başrolünde Murat Dalkılıç var.
 
STAR TV
 
- Başrollerini Demet Özdemir, Yusuf Çim, Mine Tugay, Murat Başoğlu, Mert Ekin Daymaz, Laçin Ceylan, Mahir Günşıray’ın paylaştığı, Gold Film imzalı, Aslı Zengin’in kaleme aldığı, Filiz Gülmez Pakman’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Çilek Kokusu önümüzdeki ay başlıyor.
 
- Pretty Little Liars, Küçük Tatlı Yalancılar adıyla uyarlanıyor. Elif Usman’ın kaleme aldığı, Cem Karcı’nın yönetmen koltuğuna oturduğu dizi O3 Yapım imzası taşıyor. Dizinin başrolünde Bensu Soral, Dilan Çiçek, Melisa Şenolsun ve Büşra Develi, Beste Kökdemir rol alıyor.
 
- Bando Film imzalı Kiralık Aşk isimli dizide başrolleri Barış Arduç, Elçin Sangu, Sümeyra Koç ve Hatice Aslan paylaşıyor. Dizide romantik komedi türünde bir aşkı konu ediniyor.
 
- Gold Film imzalı Unutamadım dizisinde Emrah, Özge Özder ve Tuvana Türkay, Engin Şenkan ve Hakan Boyav rol alıyor. Milas’ta çekilen dizide Emrah bir kaymakamı canlandırıyor.
 
FOX TV
 
- Geçtiğimiz hafta Gönül İşleri’nin final yapmasıyla boşa çıkan Can Yaman ve Kaçak Gelinler dizisinin Almila’sı Açelya Topaloğlu yeni bir diziye başlıyor. Dizinin yapımını Osman Sınav üstleniyor.
 
- Fox TV’de ekrana gelen O Hayat Benim’in yapım şirketi Pastel Film, yeni bir diziye başlıyor. Dizinin adı O Aşk Benim. Gökhan Keser, Rüveyda Öksüz, Güven Hokna, Seda Akman ve Ruhi Sarı rol alacak. Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı oturuyor. Dizi Asmalı Konak’ı anımsatıyor.
 
-  Süreç Film imzalı Mutluluk dizisinde Kaan Yıldırım, Ezgi Eyüboğlu, Dilara Aksüyek, Zeynep Bastık, Kaan Çakır rol alıyor. Dizi, İzmir’den İstanbul’a gelen ve öğrenci yurdunda kalan gençlerin hayatını konu ediniyor.
 
 
SHOW TV
 
-  Proje tasarımı Şenol Sönmez’e ait Ya Tutarsa’da Cahit Gök, Paşhan Yılmazel, Zeynep Kankonde, Ceyda Ateş, Su Kutlu, Rıza Sönmez ve Selen Uçe rol alıyor. Yapımı BKM’ye ait dizi; bir sit-com içine düşen iki karakterin kurtulma çabasını konu ediniyor.
 
-  Yapımını ARC Yapım’ın üstlendiği, hikayesini yapımcı Fatih Enes Ömeroğlu’nun kaleme aldığı Ne Münasebet’in senaryosunu Hakan Haksun ve Barış Başar yazıyor. Dizinin başrolünde Berrak Tüzünataç ve Serkan Altunorak var. Yerli Mavi Ay olarak tanımlayabileceğimiz dizi, uzlaşma müessesini ekrana taşıyor.
 
ATV
 
-  NTC Medya’nın yapımını üstlendiği, Serkan Birinci’nin yönettiği Kırgın Çiçekler bir kız yurdu hikayesi anlatıyor. İpek Karapınar’ın başrolünde oynadığı dizi ekrana yeni yüzler kazandıracak.
 
-  Fark Film imzalı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da Deniz Çakır, Oktay Kaynarca, Müjde Uzman, Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer rol alıyor. Kaynarca bir mafya babasını, Çakır ise bir Karadeniz kadınını canlandıracak.