MedyaFaresi MedyaFaresi

Yaşlı çift bayram ziyaretine gelen kadın askerlere harçlık vermeye çalıştı

Elazığ’da 65 yıllık evli Neşet ve Emine Birkent çiftinin, evlerine "Vefa" ziyareti gerçekleştirip bayramlarını kutlayan Jandarma personellerine "Bayram Harçlığı" vermek istemesi ve ortaya çıkan diyaloglar izleyenleri gülümsetti.

Eklenme: 25 Mayıs 2020 15:14 - Güncelleme: 25 Mayıs 2020 15:37

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüsle mücadele kapsamında her türlü tedbir alınırken, sosyal çalışmalar da aralıksız sürüyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile Ramazan Bayramı’nda 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Bu kapsamda Valilik koordinesinde hizmet veren Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Personelleri de, Ramazan Bayramı kapsamında yaşları ilerlediği için çok fazla dışarı çıkamayan 65 yıllık evli Neşet (93) ve Emine (85) Birkent çiftini Kuyulu köyündeki evinde ziyaret etti.

Jandarma personelleri, 3 çocuk ve 7 torun sahibi olan ancak yalnız yaşamak zorunda kalan çiftin bayramını kutladı. Mutlulukları gözlerinden okunan Neşet dede ile Emine ninenin, kendilerine gül ve çikolata getiren jandarma personeline bayram harçlığı vermek istemesi ise hem gülümsetti hem de duygulandırdı. Mehmetçik ise yaşlı çifte bir daha ki ziyarette kahve içme sözü verdi.