Yarın hangi illerde okullar tatil?

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. İşte o iller

Eklenme: 04 Mart 2012 22:28 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 11:38

BİTLİS: Bitlis merkez ile merkeze bağlı köyler ve Tatvan İlçesi’nde Pazartesi ve Salı günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.

BOLU: Bolu’da etkili olan kar yağışının ardından il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın (pazartesi) için bir gün süreyle tatil edildi.

MUŞ: Muş’ta etkili olan kar ve tipi nedeniyle pazartesi günü olmak üzere il ve ilçelere bağlı köy okullarında eğitim- öğretime yarın için 1 gün ara verildi.

VAN: Kar yağışı ve tipinin etkisini artırması nedeniyle Van il merkezi dışındaki bütün ilçe ve köylerdeki taşımalı okullar bir gün tatil edildi.

KASTAMONU: Kastamonu’nun Küre ilçesinde ise kar yağışı dolayısıyla yatılı ilköğretim bölge okulları hariç eğitime 2 gün ara verildi. Kar yağışının etkili olduğu Daday ilçesinde de pazartesi ve salı günleri eğitime ara verildiği açıklandı. Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Devrekani’de ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği duyuruldu.

KARS: Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

HAKKARİ: Hakkari’de de okullar yoğun kar yağışı nedeniyle yarın için bir gün tatil edildi.

KARS:Kars genelinde Pazartesi ve Salı günü olmak üzere eğitim-öğretime ara verildi.

AĞRI:Ağrı’nın il ve ilçelere bağlı köy okullarında eğitim-öğretime 2 gün ara verildi. Okullar 07 Mart günü yeniden eğitime başlayacak.

Ayrıca Erzurum’un Aşkale ilçesinde de okullar Pazartesi günü olmak üzere 1 gün tatil edildi.

DHA