MedyaFaresi MedyaFaresi

Yaptığınız eylemi s... diyene bayrak taşıttılar!

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz, Akdeniz oyunlarında Türk kafilesinin önde bayrağı taşıyan Rıza Kayaalp'in ırkçı ve hakaret içeren mesajlar attığını yazdı.

Eklenme: 22 Haziran 2013 14:44 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 15:10
Mehmet Y. Yılmaz’ın Hürriyet gazetesindeki yazısı şöyle:

Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninde Türk sporcu kafilesinin önünde bayrak taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp’i görünce, her spor tesisinde yazılı bulunan Atatürk ’ün şu sözünü hatırladım:"Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim".
Olimpiyatlarda ve Akdeniz Oyunları gibi uluslararası spor organizasyonlarında kafilenin önünde bayrak taşıyacak sporcunun seçimi önemlidir.
Sadece sportif başarı yetmez, başka iyi özellikleri nedeniyle liderlik kapasitesi olan, kamuoyunda sevgi gören sporcular aranır.
Bizimkiler bu sefer Rıza Kayaalp isimli güreşçiyi seçmişler. Sportif başarısı Olimpiyat üçüncülüğü, önemlidir. Ama geri kalan vasıfların hiçbirini haiz değil. Çünkü terbiyesi bozuk bir ırkçıdan daha fazla bir kişiliğe de tekabül etmiyor!

Bakın Gezi Parkı’na alışveriş merkezi yapılmasını protesto etmek üzere başlayan gösterilersırasında yazdığı tweet’lere:

"Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları."

"Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye."

"Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hayinleri." (Attığı mesajlardaki Türkçe bozuklukları bu tosuncuğun kendisine ait, benim suçum değil.)

Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor. Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz.
Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın! Gördüğünüz gibi üniversiteye yakışmayan ırkçı profesör Ahmet Atan ile Türkçe imla bilgisinden yoksun, spor sahalarına yakışmayan ırkçı sporcu aynı zeminde birleşebilmişler. Recep Tayyip Erdoğan , YÖK, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Beden Terbiyesi ne kadar iftihar etseler azdır! Marifet herkesin başbakanı olabilmek

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

RIZA KAYAALP’TEN ŞAŞIRTAN GEZİ TEPKİSİ!


AKDENİZ OYUNLARI’NDA MUHTEŞEM AÇILIŞ! FOTO GALERİ

BAŞBAKAN AKDENİZ’E WHİTE SEA DEDİ! VİDEO

BAŞBAKAN ERDOĞAN AKDENİZ OYUNLARINDA KONUŞMA YAPTI!

En Çok Okunan Haberler