MedyaFaresi MedyaFaresi

Ameliyatlı dizi yüzünden yangında hayatını kaybetti

Samsun’da ameliyatlı olduğu için yürüteçle zorla hareket edebilen yaşlı bir kadın, evde çıkan yangından kaçamayarak hayatını kaybetti.

Eklenme: 15 Kasım 2018 18:31 - Güncelleme: 15 Kasım 2018 20:25

Samsun’da ameliyatlı olduğu için yürüteçle hareket edebilen yaşlı kadın, evde çıkan yangında alevlerden kaçamayınca yanarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Tekkeköy ilçesinin Gökçe Mahallesi’nde Hüseyin Cankaya’ya (75) ait tek katlı evde yangın çıktı. Evin tavanının plastik aksam olması üzerine alevler evi sardı.

Bu sırada kanepede oturan ve dizlerinden ameliyat olduğu için yürüteç yardımıyla yürüdüğü öğrenilen Hüseyin Cankaya’nın eşi Saadet Çankaya (75) alevlerden kaçamayarak oturduğu kanepede evle birlikte yanarak can verdi.

İhbarı üzerine olay yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek soğutma çalışması yaparken, hayatını kaybeden yaşlı kadının eşi Hüseyin Cankaya, "Evde oturuyordu. Soba da yanıyordu. Odun almak için evden çıktık ve ev yanmaya başladı. Evimiz yansın önemli değil hanıma bir şey olmasın.

Biz çadır kurar, çadırda da yaşarız" diye feryat edip gözyaşı döktü. 6 kızı olduğu öğrenilen yaşlı kadının kızları ve torunları olay yerine gelerek gözyaşı döküp sinir krizi geçirdi. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor. Soruşturma devam ediyor.

(İHA)