MedyaFaresi MedyaFaresi

Yandex, Fenerbahçe Kulübü ile işbirliği yaptı!

Türkiye'nin yeni arama motoru Yandex, Fenerbahçe Kulübü ile işbirliği yaptı.

Eklenme: 19 Kasım 2012 14:30 - Güncelleme: 17 Mart 2016 08:32

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın, www.fbyandex.com.tr işbirliğini ve detaylarını duyurduğu basın toplantısı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu 1907 Tribünü'nde gerçekleşti.

Bu anlaşma sonunda taraftarlar aradıkları tüm soruların cevaplarını, kendilerine özel hazırlanan www.fbyandex.com.tr web sitesi üzerinden bulabilecekler ve Yandex teknolojileri kendilerine özel hazırlanan "fbyandex.com.tr" uzantılı e-posta adreslerini kullanmaya başlayabilecekler.

Anlaşmanın ayrıntılarını basın mensuplarıyla paylaşan Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex'in yerel değerlere önem veren bir internet şirketi olduğunu belirterek, "Türkiye'de internet dünyasına yeni bir soluk getirip, internet kullanıcılarına maksimum fayda sağlamak amacıyla çıktığımız yolculuğa, büyük kurumlarla bir araya gelerek devam ediyoruz. Türkiye'nin en köklü kurumlarından Fenerbahçe ile yaptığımız anlaşmayı paylaşmak için buradayız. Fenerbahçe ve Yandex büyük bir anlaşmaya imza atarak, sarı-lacivertli taraftarlara özel internet hizmetleri sunmaya başlayacak" diye konuştu.

Yalçındağ, Fenerbahçe taraftarlarına yönelik hazırlanan "www.fbyandex.com.tr" sayfasında, tüm soruların cevaplarıyla birlikte, Fenerbahçe'yle ilgili güncel haberler ve bilgilere de ulaşılabileceğini ifade etti. Ayrıca, gelecek haftadan itibaren, "fbyandex.com.tr" uzantılı elektronik posta hizmeti sunmaya da başlayacaklarını aktaran Yalçındağ, "azizyildirimfbyandex.com.tr" elektronik posta adresini de Aziz Yıldırım'a takdim etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yandex'le yaptıkları işbirliğiyle ilgili olarak, "Stratejik bir işbirliğine giderek, hızla gelişen dijital dünyada yeni bir adım atmış bulunuyoruz. Kulübümüzün öncülük ve yenilikler konusundaki farkı göz önüne alındığında, önemli bir adım. İki kurumun bir araya gelmesiyle ne gibi yeniliklerin bizi beklediğini önümüzdeki günlerde daha detaylı anlatacağız. Hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Kulüp genel sekreteri Talat Yılmaz ise Fenerbahçe taraftarının dünyada örnek bir aidiyet duygusuna ve bağlılığa sahip olduğunu vurgulayarak, yeni internet sayfası taraftarlarca kullanıldıkça, kulübün de bundan kazanç elde edeceğini dile getirdi. Açıklamaların ardından işbirliği anlaşması, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ tarafından imzalandı. Toplantıyı Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Yasemin Merçil, Tolga Deniz Aytöre ve Tahir Perek de takip etti.

DHA