MedyaFaresi MedyaFaresi

Yalçın Küçük meydanlara indi! Sol, CHP'de birleşmeli!

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Prof.Dr. Yalçın Küçük, genel seçimlerde AK Parti'ye karşı solun CHP'de birleşmesi gerektiğini belirtti.

Eklenme: 26 Şubat 2011 22:36 - Güncelleme: 27 Şubat 2016 16:08

Prof.Dr. Yalçın Küçük ve Halil Nebiler, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi ve Ulusal Kanal Trakya Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Kalemler ve Kılıçlar’ konferansına konuşmacı olarak katıldı. 250 kişinin izlediği konferansta genel seçimlerde AK Parti’ye karşı sol partilerin CHP’de birleşmesi gerektiği görüşünü savunan Prof. Dr. Yalçın Küçük, bunun için çalışmalar yapacağını söyledi. AK Parti’yi desteklediği medyanın bile kurtaramayacağını öne süren Küçük şöyle dedi:

"Bütün sol birleşelim dedik, seçimi götürecek ekipleri yok. Hafta içinde DSP, ÖDP, TKP, TİP Genel Başkanları ile görüşmeler yapacağım. Bütün solu CHP içerisinde, hepsini birleştirmek için çalışacağım. Nasıl 1977’de CHP’nin oyu yüzde 42 çıktıysa, bu seçimde de yine birlikte hareket edeceğiz. AKP bitti, onları hiç kimse hatta destekledikleri medya bile kurtaramayacak."

"DİYARBAKIR’DA YÜRÜMEK, KAHRAMANLIK OLDU" Türkiye’nin çok garip bir duruma geldiğini iddia eden Prof. Dr. Küçük, Diyarbakır’da yürüyenlere artık kahraman denildiğini belirterek "Türkiye çok garip duruma geldi. Biz yurttaşlık kitaplarımızı okurken, tarihi okurken bizim kahramanlarımız vardı. Onların adları öyle okutulurdu. Şimdi en büyük kahramanlık Diyarbakır’da yürüyenlere deniyor. Şimdi bir kahramanlık daha çıktı. Bazıları çıktıkları televizyon kanallarında ‘bende Yalçın Küçükle konuştum’ diyor. Çünkü Yalçın Küçük’le konuşmakta bir kahramanlık oldu. Ben şeytanım devamlı birilerine suç saçıyorum galiba" dedi.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, ağustos ayından beri Türk ordusunda bir değişiklilikler var ve bu değişiklikler devam ediyor. Başbakan geçtiğimiz akşam katıldığı bir canlı yayında Genelkurmay Başkanı’nın Hasdal Cezaevi’ne gittiğinin bilgisinin olduğunu söyledi. Ancak söyleyiş tarzı hiç hoş değildi. Hukuken Genelkurmay’ın Hasdal’a gitmesi AKP’yi bitirmiştir" diye konuştu.