Yabancı basın THY ile dalga geçti! Rujgate kıvırması..

THY'nın hostelere ruj yasağının günlerce tartışıldıktan sonra böyle bir yasak olmadığı açıklanması, yabancı basını şaşırttı.

Eklenme: 10 Mayıs 2013 11:59 - Güncelleme: 21 Aralık 2015 14:00

 Bu gelişme, yabancı basın organlarında "bu biraz garip", "Rujgate" gibi eleştirilere yol açtı.

THY\'nin kırmızı ruj yasağı bakın kimin işi çıktı?

Economist dergisi internet sayfasında “Ruja İzin” başlığı kullanılan bir fıkra yazısında THY Genel Müdürü Temel Kotil’in Perşembe günü Londra’da yaptığı, “Bizim ruj rengiyle ilgili bir problemimiz yok (…) alt seviyedeki yöneticiler bize sormadan böyle bir karar almış" yönündeki açıklamasına dikkat çekilerek “Bu biraz garip” ifadesi kullanıldı.

Herşey Tadında’da kırmızı ruj eylemi!.. VİDEO

THY’nin kırmızı ruj yasağı Twitter’ı salladı!

Hostes hüngür hüngür ağladı!

Ruj yasağına ilişkin açıklamanın 2 Mayıs’ta yapıldığı anımsatıldıktan sonra “Türk Havayolları, bu hikayenin yalanlamadan o kadar uzun bir süre medyada dolaşmasına neden olanak vermişti? sorusu da soruldu.
İndependent gazetesi ise, haberinde Kotil’in “yasağı bir hata olarak nitelemesi”nin “Rujgate tartışmalarında yeni bir kıvırma meydana geldiği” değerlendirmesinde bulundu.

“İÇKİ SERVİSİ DURDURULDU”

THY’nın dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri olduğuna, İngiltere ve kıta Avrupa’yı Asya ve Afrika’ya bağladığına işaret eden gazete, Kotil’in de “2020 yılında 100 milyon yolcumuz olacak” sözlerini de yansıttıktan sonra şu yorumu yaptı:
“Buna karşın, son dönemde Türk Havayolları\'nda meydana gelen değişiklikler, laik Türklerin arasında şirket ve ülkenin giderek daha çok İslamcı hale geldiği yönündeki kaygıları yarattı. Şubat ayında Türk Havayolları, birçok iç hatta ekonomi sınıf yolcularına içki servisini durdurdu.
İndependent, THY’nın aynı zamanda sekiz İslam ülkesine uçuşlarda da içki servisini kaldırdığına dikkat çekerek “British Airways, Suudi Arabistan ve Kuvyet dahil, Londra’ya giden veya kalkan tüm uçuşlarda içki servisi yapılıyor” diye yazdı.

Radikal

Rus havayollarından seksi reklam! Hostes dediğin böyle olur!

Borsa çırılçıplak! İşte Playboy’a soyunan Wall Street güzelleri!

Havayolu şirketi iflas etti, hostesler soyundu!

Hosteslerin çıplak pozları havayolu şirketini yaktı!

Rus havayolundan seksi reklam

Axe Jet uçurur! Bu reklam olay olur!

Uçakta pilot ve hostesler çırılçıplak!

Ryanair hostesleri 2010 Takvimi için soyundu!

Hosteslerin Facebook pozları!