MedyaFaresi MedyaFaresi

Yabancı ajanslar Taksim saldırısını acil koduyla geçti!

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda meydana gelen patlama, uluslararası haber ajansları tarafından acil koduyla geçildi.

Eklenme: 31 Ekim 2010 13:07 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 22:28
Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda meydana gelen patlama, uluslararası haber ajansları tarafından acil koduyla geçildi.

AFP: İntihar bombacısı İstanbul'un merkezinde 15 kişiyi yaraladı

İstanbul Emniyet Müdürü, şehir merkezinde kendini havaya uçuran bir intihar bombacısının, 15 kişiyi yaraladığını söyledi.

Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Bunun bir intihar saldırısı olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullanırken, yaralılardan ikisinin durumunun ciddi olduğunu belirtti. PKK ve aşırı sol örgütler geçmişte İstanbul'da bombalı saldırılarda bulunmuştu.

Reuters: Taksim Meydanı'ndaki patlamada canlı bomba şüphesi

Saldırgan polis aracını hedef aldı. Polis, saldırıdan bir canlı bombanın sorumlu olduğunu düşünüyor.

AP: İstanbul'daki patlamada en az 15 yaralı var

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, intihar bombacısı olduğundan şüphelenilen bir kişinin İstanbul'un en büyük meydanında üzerindeki düzeneği patlattığını belirtti. Olayda 15 kişi yaralandı.

Patlama, Taksim Meydanı'nda yapılabilecek olası bir gösteriye karşı hazır bulunan polis noktasında yaşandı.

Yabancı ajanslar tarafından acil koduyla geçilen patlama haberi, diğer medya organlarında da yer buldu:

Sky News: İstanbul bombalı saldırıyla sarsıldı

Taksim Meydanı'nda bir intihar bombacısı tarafından düzenlendiği düşünülen saldırıda en az 15 yaralı var. Saldırgan bir polis aracını hedef aldı. SkyNews televizyonuna olay yerinden bilgi aktaran gazeteci Dorian Jones, patlamanın ardından silah sesleri duyduğunu belirtti.

Jones, bomba taşıyan birinin polis aracına binmeye çalışmış olabileceğini söyledi. Bomba zamanından önce patlarken, saldırganın öldüğü tahmin ediliyor.

 

*Suspected suicide bomber injured 15 in Istanbul  (İstanbul'da şüpheli intihar bombacısı 15 yaralı)