Abone Ol

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü

DİYARBAKIR'ın merkez Yenişehir İlçesi'nde Turgut Özal İlkokulu'na örülen güvenlik duvarlarını taşıyan bir vincin çarparak devirdiği okul duvarının altında kalan 2 çocuk öldü, 1 çocuk da ağır yaralandı.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü

Olay Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi Benusen Mahallesi'ndeki Turgut Özal İlkokulu'nda bu akşam saatlerinde meydana geldi. Okulun çevresine örülecek beton güvenlik duvarını taşıyan bir vinç, okulu çevreleyen duvara çarparak yıktı. Olay sırasında bahçede oyun oynayan 3 çocuk yıkılan duvarın altında kaldı.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü - Resim: 1

Çevreden yardıma koşanlar tarafından yıkılan duvar altından çıkarılan çocuklar olay yerine çağırılan ambulanslarla Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste müdahalesi yapılan ve henüz kimlikleri açıklanmayan çocuklardan 2'si kurtarılamayarak hayatını kaybetti, ağır yaralı diğer çocuk ise tedavi altına alındı.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü - Resim: 2

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Olay yerini güvenlik şeridiyle kapatan polis, detaylı inceleme yaptı.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü - Resim: 3

Bölgede toplanan halk, duvara çarparak yıkan vince taş atıp camlarını kırdı. Polis, öfkeli grubu güçlükle sakinleştirebildi.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü - Resim: 4

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Vincin çarptığı okulun bahçe duvarı yıkıldı; 2 çocuk öldü - Resim: 5

dha