MedyaFaresi MedyaFaresi

Ve Gafçı müdür gitti!!! Doğalgazdan ölen gençlere iftira atmıştı!!!

Ankara'da doğalgazdan sızan karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden gençlerin ardından "Gençler evde çıplaktı" diye açıklama yapan Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti.

Eklenme: 03 Ocak 2009 15:59 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 03:54
Ankara'da yaşanan doğalgaz faciasında 7 gencin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamalarla tepki çeken Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Veysel Karani Demir, istifa etti.

İstifasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e sunan Demir, istifasına yönelik yaptığı açıklamada, "Kurumumuzun, 7 gencin ölümü olayında hiçbir kusuru ve ihmali bulunmadığı halde töhmet altında bırakılmış olması, benim üzerimden hiç ilgisi olmayan insanların hedef olmaması için Başkentgaz Genel Müdürlüğü görevimden istifa ediyorum" dedi.

Demir ölen gençlerle ilgili "yarı çıplaktı" şeklinde bir ifadesinin olmadığını belirtirken "Anlatmaya çalıştığım, bu acıklı ortamdı. Benim bir baba olduğumu defalarca tekrarladığım bu duygulu ifadelerimin iğrenç bir şekilde çarptırılarak; kamuoyuna, hem beni hem de gençlerin ailelerini yaralayacak şekilde yansıtılmasını kınıyorum. İfadelerimin çarptırılması sonucu ailelere verdiğim üzüntüden dolayı, bu ailelerden özür diliyorum" dedi

Etiketler : doğalgaz