MedyaFaresi MedyaFaresi

Vatan ve Milliyet'te iş yavaşlatma eylemi

Vatan ve Milliyet gazetelerinde daha önce söz verilmesine rağmen zam yapılmaması nedeniyle çalışanlar iş yavaşlatma eylemi yapıyor

Eklenme: 30 Nisan 2015 19:38 - Güncelleme: 29 Mart 2016 22:56

Vatan ve Milliyet gazetelerinde kriz yaşanıyor. Son bir haftadır gazetedeki muhabirler iş yavaşlatma eylemine gitti.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre, gazetenin çalışanlarına Ocak ayında verilmesi gereken zam, patron Erdoğan Demirören tarafından sürekli ertelendi. Son olarak zammın Nisan ayında yapılacağı söylendi. Ancak Nisan ayında da patron Demirören’in zam yapmaması üzerine Milliyet ve Vatan gazetesi çalışanlarından birçok isim çıkış istedi. Ancak muhasebe bu talebe karşılık zam da çıkış da vermedi. Buna karşılık gazetedeki muhabirler son bir haftadır iş yavaşlatma eylemine başladı.

İddiaya göre Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Turgut Yuvacan gazetedeki muhabirlere, Haziran’dan sonra gazetede neler olacağının belli olmadığı, iflas göstererek kendi tazminatlarının verilemeyebileceğini söyledi. 

Vatan ve Milliyet gazetesi koridorlarında ise, 7 Haziran seçimleri sonrasında gazetelerin satılacağı ve tazminatların gazetenin yeni sahiplerinin üzerine yıkılabileceği konuşuluyor.

Odatv.com