MedyaFaresi MedyaFaresi

Van Gogh'un kuru ekmekle önünde iki hafta oturabilseydim, hayatımın 10 yılını verirdim dediği resim

Kim Milyoner Olmak İster'de bu soru çok dikkat çekti.. Van Gogh kimin bir tablosu için Yiyecek olarak sadece bir kuru ekmek kabuğuyla bu resmin önünde iki hafta oturabilseydim hayatımın 10 yılını memnuniyetle verirdim demiştir?

Eklenme: 05 Şubat 2019 00:18 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 00:25

Dünyanın en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümüyle Atv ekranlarında seyirci ile buluşuyor.

Kim Milyoner Olmak İster'de az önce sorulan soru izleyenleri televizyon ekranlarına kilitledi ve Van Gogh kimin bir tablosu için "Yiyecek olarak sadece bir kuru ekmek kabuğuyla bu resmin önünde iki hafta oturabilseydim, hayatımın 10 yılını memnuniyetle verirdim" demiştir? sorusu merak konusu oldu.

İşte az önce Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan Van Gogh kimin bir tablosu için "Yiyecek olarak sadece bir kuru ekmek kabuğuyla bu resmin önünde iki hafta oturabilseydim, hayatımın 10 yılını memnuniyetle verirdim" demiştir? sorusu ve cevabı...

soru: Van Gogh kimin bir tablosu için "Yiyecek olarak sadece bir kuru ekmek kabuğuyla bu resmin önünde iki hafta oturabilseydim, hayatımın 10 yılını memnuniyetle verirdim" demiştir?

a) Rembrandt

b) Leonardo da Vinci

c) Claude Monet

d) Raphael

İşte cevap!

Cevap: A (Rembrandt)

Etiketler : van gogh