MedyaFaresi MedyaFaresi

Validen ilginç övgü! Herkes TKP gibi olsaydı...

İstanbul'u birbirine katan 1 Mayıs olayları ile ilgili İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kadıköy'deki 5 bin kişilik TKP mitingini örnek gösterdi.

Eklenme: 01 Mayıs 2013 16:13 - Güncelleme: 28 Mart 2016 02:58

BEŞİKTAŞ’TA OLAYLAR ÇIKTI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN?

LİSELİ KIZIN KAFASINA GAZ BOMBASI İSABET ETTİ -VİDEO-

Polis panzeri 1 Mayıs çelengini ezdi geçti!.. VİDEO

DİSK Başkanı’ndan İstanbul Valisi’ne çağrı!

Polisin gazı vatandaşları hastanelere yığdı!.. VİDEO

Ak Parti’nin seçim karavanına saldırı!.. VİDEO

Turist kızın 1 Mayıs korkusu! Gözyaşlarını tutamadı!.. VİDEO

1 Mayıs neyin kafası? Erol Köse çok kızdırdı!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs’ı Taksim Meydanı’nda kutlamak isteyen 3 bin 500 marjinal grubun olay çıkardığını söyledi. Olaylarda 3’ü sivil 22’si polis toplam 25 kişinin yaralandığını açıklayan Vali Mutlu, 72 kişinin de gözaltına alındığını ifade etti. “Polisimiz fevkalade orantılı güç kullandı” diyen Mutlu, ulaşımdaki kısıtlamalar nedeniyle İstanbullulardan özür diledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Vali Mutlu, şunları söyledi:

“Neşe dolu ve huzurlu bir gün olarak kutlayabilmeyi yürekten arzu ediyorduk. Ağırlıklı olarak marjinal grupların kendisini göstermek istediği bir günü İstanbul yaşadı.

Tam beklediğim özelliklerde; sağduyulu, aklıselim içerisinde emekçi kardeşlerim Taksim Meydanı’na gelmediler. Çağrılarımıza uyan, bize yardımcı olan, katkı sağlayan çok kıymetli İstanbullulara, emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum.

3000-3500 civarında küçük marjinal gruplar, Taksim civarındaki Mecidiyeköy, Dolapdere, Şişli ve Beşiktaş bölgeleri ağırlık olmak üzere polis barikatlarına karşı yoğun saldırılar gerçekleştirmişlerdir. Yüzleri maskeli gruplar, molotofkokteyli ve demir bilyeli saldırıda bulunmuştur. Polis ekiplerimiz, Taksim’deki riskli alana geçişi önlemek için gerekli tedbirleri harfiyle uygulamıştır.

22 POLİS, 3 SİVİL YARALANDI
Olaylarda 22 polis memurumuz yaralanmıştır. Polislerimizden bir tanesi beyin travması nedeniyle ameliyata alınmıştır. Demir bilye atılması sonucunda kafa kemiğine kırıklar meydana gelmiştir. Bir polis memurumuz ayağından, bir diğer memurumuz ise bileğinden yaralanmıştır. 5 personelimizin hastanede tedavisi sürmektedir. 17 personelimiz taburcu edilmiştir.

Sivil yurttaşlarımızın 3 tanesinin hastanede tedavisi sürüyor. Göstericilerden biri kafa travması nedeniyle ameliyat edildi. Kendi arkadaşları tarafından atılan taştan yaralandığı belirlenmiştir.”

72 GÖZALTI
İstanbul Valisi Mutlu, olaylarla ilgili olarak şu ana kadar 72 kişinin gözaltına alındığını dile getirdi.

\'FEVKALADE ORANTILI BİR MÜDAHALE\'
Orantısız güç kullanıldığı iddialarını yalanlayan Mutlu, "Düşene ve kaçana müdahale edilmedi. Bilye atana su ve gazla müdahale edildi. Fevkalade orantılı ve dengeli bir müdahale gerçekleştirildi." dedi.

ÖZÜR DİLEDİ
Ulaşım kısıtlamaları nedeniyle İstanbullulardan özür dileyen Vali Mutlu, “Gönlümüz böyle bir bahar günü yaşanmasını istemezdi” diye konuştu.

Vali Mutlu, TKP\'nin Kadıköy\'deki olaysız geçen kutlamalarını da örnek gösterdi.