MedyaFaresi MedyaFaresi

Valbuena'dan Benzama'ya sert sözler!

Fransa Milli Takımı forması da giyen Lyon'un yıldızı Mathieu Valbuena, seks kasedi skandalına ikişkin sessizliğini bozdu.

Eklenme: 27 Kasım 2015 14:38 - Güncelleme: 29 Mart 2016 02:30

Fransız futbolcu Mathieu Valbuena, "Karim Benzema bu konuda çok büyük hata yaptı, benden o videoyu elinde tutan şahısla görüşmemi isteme şekli dolaylı bir şekilde 'o şantajcıyı gör, parayı ver' demekti" ifadelerini kullandı.

Şimdilik sadece 'santaj yapma girişimine yardımcı olmak ve suç örgütünde yer almaktan' suçlanan ve hakkında soruşturma başlatılan Real Madrid oyuncusu Benzama'nın, Valbuena'nın bu açıklamalardan sonra hakim karşısına çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Suçlamalar devam ederse Benzema, şantajı yapanlarla aynı ceza istemiyle yargılanacak. Bu da Fransız kanunlarında 7 sene hapis cezası anlamına geliyor.

"PARAYI ÖDE, KURTUL"

Valbuena'nın seks görüntüleri Benzema'nın çocukluk arkadaşı olan 3 kişinin eline geçti. Bu kişiler, Valbuena’ya şantaj yapmak istedi ve 150 bin Euro istedi. Benzema'nın da arkadaşlarına yardım edebilmek için Valbuena’ya "Öde bu parayı, kurtul" telkininde bulunduğu iddia ediliyor. Bu nedenle Real Madrid’in Fransız yıldızı hakkında şantaj yapmak suçlamasıyla soruşturma açıldı.

DHA