MedyaFaresi MedyaFaresi

Vahşet! Karısının ayak parmaklarını kırdıktan sonra...

Pendik'te 17 yıllık eşinin ellerini ve ayaklarını  kelepçeledikten sonra copla dövüp elektroşok verdiği ve vücudunu jiletle kazıyıp  saçlarını kestiği iddiasıyla yargılanan koca, 22 yıl 3 ay hapis ve 3 bin 700 lira  adli para cezasına mahkum edildi. 

Eklenme: 28 Nisan 2015 18:16 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 04:04


Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali  Kemal Demircan ve taraf avukatları katıldı. 
 
 Duruşmada son sözü sorulan sanık Demircan, "İstanbul'a ekmek parası  için geldim. İhanete uğradım. Dayanamadım darp ettim" dedi. 
 
 Mahkeme heyeti, sanık Demircan'ı "cinsel saldırı", "eziyet", "kasten  yaralama", "özel hayatın gizliliğini ihlal", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma",  "şantaj" ve "hakaret" suçlarından 22 yıl 3 ay hapis ve 3 bin 700 lira adli para  cezasına çarptırdı. 
 
 İddianameden 
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, müşteki  C.E.D. ile Ali Kemal Demircan'ın yaklaşık 17 yıldır evli oldukları anlatılmıştı. 
 
 Demircan çifti arasında çeşitli sorunlar yaşandığı aktarılan  iddianamede, olay günü sanık Demircan'ın çocuklarını evden gönderdiği ve eşiyle  evde yalnız kaldığı kaydedilmişti. 
 
İddianamede, sanığın daha sonra yatak odasına çağırdığı eşi C.E.D'ye  bilgisayardan müstehcen görüntüler izlettiği, ardından yüzüne sprey sıktığı  aktarılmıştı. 
 
 Demircan'ın gücünü yitiren eşinin ağzına eşarp sokarak yerlerde  sürüklediği belirtilen iddianamede, eşinin ellerini ve ayaklarını kelepçeledikten  sonra copla dövüp elektroşok verdiği ve vücudunu jiletle kazıyıp saçlarını  kestiği anlatılmıştı. 
 
 İddianamede, sanığın fındık kıracağıyla eşinin ayak parmaklarını  ezdiği ve cinsel istismarda bulunduğu, yaşananları da kamerayla kaydettiği  belirtilmişti. 
 
  Eşinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Demircan'ın 3  ay sonra tutuklandığı belirtilen iddianamede, ele geçirilen çantada da çekiç,  keser, plastik tokmak, eter, kerpeten, fındık kıracağı, bıçak, satır, makas, cop,  jilet, elektroşok aleti, sopa ve koli bandı bulunduğu kaydedilmişti. 
 
 İddianamede, sanık Ali Kemal Demircan'ın, "cinsel saldırı", "eziyet",  "kasten yaralama", "özel hayatın gizliliğini ihlal", "kişiyi hürriyetinden yoksun  kılma", "şantaj" ve "hakaret" suçlarından 13 yıl 3 aydan 51 yıla kadar hapis  cezası talep edilmişti. 

AA