MedyaFaresi MedyaFaresi

Uzanlar Ürdün'de imparatorluk mu kurdu?

Cem Uzan ve ailesinin Ürdün'de düzmece isimler üzerinden dev şirketler yönettiği iddia edildi.

Eklenme: 06 Eylül 2013 08:14 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 23:06

Vatan’da yer alan habere göre; New York bankacılık otoritesi, 6 Avrupa bankasına talimat gönderdi: Uzanlar’ın Ürdün’de paravan olarak kullandığı bankayla çalışıyorsunuz. Belgeleri derhal bize gönderin.

Motorola ile Uzanlar’ın eski GSM operatörü Telsim arasındaki tazminat çekişmesinde yeni bir sayfa açıldı. New York Federal Mahkemesi’nde Uzan Ailesi’ni ABD’nin telekomünikasyon devi Motorola’yı dolandırmaktan 3 milyar dolar tazminata mahkum eden yargıç Jed Rakoff, mahkemesini tanımayan Uzanlar karşısında pes etmedi.

Rakoff, Uzan Ailesi’nin Ürdün’deki Jordan Dubai Islamic Bank adlı bankayı gizli malvarlıklarını yönetmek için paravan olarak kullandıklarını tespit ettiğini açıkladı. Bunun üzerine harekete geçen Amerikan Finans Hizmetleri Departmanı soruşturma başlattı.

Bankalara gözdağı

İnceleme sonunda adı geçen bankanın 6 Avrupa bankasıyla şüpheli işlemler gerçekleştirdiği tespit edildi. Bunun üzerine New York Bankacılık Düzenleme Teşkilatı, BNP Paribas, Commerzbank, Credit Agricole, Societe Generale, Deutsche Bank ve Standart Chartered bankalarına bir talimat göndererek bu Ürdün bankasıyla yapılan tüm işlemlerin ayrıntılarını talep etti.

Ürdün’de imparatorluk kurdu mu?

Uzanlar’ın Ürdün’de emanetçi sistemi ile büyük bir imparatorluk kurduğu iddia ediliyor. Uzan Ailesi’nin bu ülkede GSM operatörlüğü, çimento, inşaat, medya alanında dev şirketleri bulunduğu belirtiliyor. Ancak şirketlerin başkalarının üzerine kayıtlı göründüğü ifade ediliyor.

Vatan’da yer alan haberin devamını okumak için tıklayın

Beni en iyi Tayyip Erdoğan anlar! Cem Uzan’dan bomba çıkış!

İbo vurulunca bir hafta ağladım! Uzan, Tatlıses için ne dedi?

Cem Uzan’dan Derin Mermerci itirafı!..

CEM UZAN FRANSA’DA EVLENDİ! FOTO GALERİ!

CEM UZAN FRANSA’DA GÖNÜL EĞLENDİRİYOR! FOTO GALERİ

İŞTE ÜRDÜN KRALI VE HAKAN UZAN’IN O GÖRÜNTÜLERİ! VİDEO