MedyaFaresi MedyaFaresi

Ünlüler Mor Çatı için bir araya geldi! Geceye kimler katıldı?

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Otto Santral'de ünlü sanatçıların bağışladığı kostümlerin açık artırma ile satıldığı bir müzayede gecesi düzenledi.

Eklenme: 09 Kasım 2010 15:27 - Güncelleme: 24 Mart 2016 00:32
Şiddet gören kadın ve çocuklara hukuki, sosyal ve psikolojik destek veren Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, 20. yılında büyük bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Kadınlara ve çocuklara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi konusunda duyarlılığa sahip olan sanatçılar, iş insanları ve aydınlar, Mor Çatı'ya yeni bir sığınak kazandırmak için Santral İstanbul Otto Santral'de bir araya geldi. Mor Çatı dostu sanatçıların kostümlerinin ve çeşitli tablolarla ve ünlülere ait aksesuarların açık artırma ile satışa sunulduğu geceden elde edilen gelir, kadın sığınaklarının açılması ve yürütülmesi konusunda öncü olan Mor Çatı'ya yeni bir sığınak kazandıracak.

CEM YILMAZ DAMGASINI VURDU

Geceye son anda yaptığı sürprizle Hülya Küpçüoğlu'nun Fatma Girik tablosunu bağışlayan ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın yanı sıra, ünlü iş adamı Numan Ceyhan kendi koleksiyonundan Mustafa Ayaza'a ait altı tabloyu ve İzmirli heykeltıraş Uğur Çakı da renklerin dansı adlı tablosunu bağışlayarak kadınlara destek verdi. Cem Yılmaz, Fatma Girik tablosunu 5250 TL'den satın alarak davetlileri ve vakıf gönüllülerini sevindirdi. Geceye iş ve cemiyet hayatından bir çok ünlünün alıcı olarak katılımının yanı sıra bağışlar ve davetiye satışlarıyla gelir elde edildi.
Gecede; Ajda Pekkan'ın beyaz kostümü 1250 TL'den, Buika'nın kostümü 1500 TL'den, Emel Sayın'ın kıyafeti 1000 TL'den, Gönül Yazar'ın kıyafeti 1250 TL'den, Hülya Avşar'ın kıyafeti 2500 TL'den, Hülya Koçyiğit 1750'den, Lale Belkıs'ın kıyafeti 1250 TL'den, Monica Molina'nın kıyafeti 1250'den, Nilüfer'in kıyafeti 2000 TL'den, Orhan Gencebay'ın kıyafeti 2000 TL'den, Sezen Aksu'nun üç kıyafeti; 1750 ve 1500'er TL'den alıcı buldu. En yüksek satış fiyatına ulaşan kıyafetlerse Türkan Şoray, Tarkan ve Tuncel Kurtiz'e aitti. Türkan Şoray'ın Altın Kelebek Ödülünü alırken giydiği kırmızı kostümü 3500 TL'den, Tarkan'ın iki kıyafeti 3250'şer TL'den Tuncel Kurtiz'in şapkası da 3000 TL'den satıldı.