MedyaFaresi MedyaFaresi

Ünlü oyuncu Robin Williams intihar etti!

Oscarlı ünlü aktör Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti. Evinde ölü bulunan ünlü yıldızın intihar etmiş olabileceği belirtiliyor...

Eklenme: 12 Ağustos 2014 05:09 - Güncelleme: 20 Mart 2016 17:04

Amerikalı ünlü aktör ve komedyen Robin Williams 63 yaşında hayatını kaybetti.
 
Evinde ölü bulunan oyuncunun ölümüyle ilgili California emniyetinin "intihar şüphesi" üzerinde durduğu öğrenildi.
 
Ünlü aktör 'Ölü Ozanlar Derneği', 'Can Dostum', 'Günaydın Vietnam' ve 'Jumanji' gibi filmleriyle Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesine sahipti.
 
Williams 'Can Dostum' filmindeki performansıyla 1998'de en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar kazanmıştı.
 
 ROBIN WILLIAMS KİMDİR?
 
21 Temmuz 1951'de ABD'nin İllinois eyaletinde dünyaya gelen Robin Willams, üniversitede siyaset bilimi okudu. Williams, mezun olduktan sonra gece kulüplerinde gösteriler yaparak ün kazandı, buradan da sinema sektörüne geçti. 1987'de çevirdiği, 'Günaydın Vietnam' filminde bir ordu radyo muhabirini canlandırdığı rolüyle beğeni toplayan oyuncu, yalnız komedi filmleriyle değil, drama dalında da başarılar elde etti. 1997 yılında Empire Magazine dergisince, 'gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör' arasına dahil edildi. Williams, kariyeri boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülüne layık görüldü. Sanatçı San Fransisco'da bulunan Rubicon Restaurant'ı, meslektaşı Robert de Niro ile birlikte işletmekteydi. İlk eşi Valerie Velardi'den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams'den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011'den beri Susan Schneider ile evliydi.