MedyaFaresi MedyaFaresi

Ünlü oyuncu bir çukurda ölü bulundu!

August: Osage County (Aile Sırları) adlı filmde Meryl Streep, Ewan McGregor, Julia Roberts, Juliette Lewis gibi yıldızlarla kamera karşısına geçen ve yaklaşık 10 gündür kayıp olan genç oyuncu Misty Upham'ın cansız bedeni bulundu.

Eklenme: 19 Ekim 2014 16:49 - Güncelleme: 21 Mart 2016 13:56

Frozer River (Donmuş Nehir) Django Unchained (Zincirsiz) gibi yapımlarda da rol alan 32 yaşındaki Kızılderili Upham'ın ailesi 6 Ekim'de genç kadının kayıp olduğunu polise bildirmişti. O günden bu yana yürütülen araştırmalar sonucunda Misty Upham'ın cansız bedeni Seattle'ın dış mahalellerindeki White River yakınlarında bir hendekte bulundu.

Yetkililer Upham'ın ailesinin genç kadını teşhis ettiğini söyledi. Genç oyuncuyu bulmak için amcası Robert Upham'ın önderliğinde ailesi ve arkadaşları da seferber olmuştu. Misty Upham bir süre önce felç geçiren babasına yardımcı olmak amacıyla onun yaşadığı Seattle'a taşınmıştı. 

Genç oyuncunun babası ise kızının bir süredir ruhsal olarak kendini iyi hissetmediğini ama buna rağmen devam eden ilaç tedavisini tamamlamadığını söyledi. Polis şefi Steve Stocker yaptığı açıklamada henüz Upham'ın ölümünün cinayet olduğuna dair kanıt ya da tanık bulunmadığını söyledi. Upham'ın ailesi ve onu uzun zamandır tanıyan yakın arkadaşları ise genç kadının intihar etmiş olabileceğini düşünmüyor. 

Aile Sırları filminde Upham ile birlikte kamera karşısına geçen ünlü yıldız Juliette Lewis sosyal medyada rol arkadaşının ölümünden duyduğu üzüntüyü belirterek "Bu kesinlikle bir intihar değil. Misty bir süredir hayatından endişe ediyordu" dedi. 

Lewis "Uyuyamıyorum. Her yer karanlık. Misty için çok üzgünüm. Biliyorum daha söyleyeceği çok şey vardı "dedi. Misty Upham'ın Aile Sırları'nda birlikte oynadığı Mery Streep de "Bu haber hepimizi çok üzdü. Düşüncelerimiz ve dualarımız Misty'nin ailesinin ve onun güzel ruhunun yanında" diye konuştu.

Upham'ın Donmuş Nehir'deki rol arkadaşı Melissa Leo da "Bu çok acı bir kayıp" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.