MedyaFaresi MedyaFaresi

Crispino'nun patronu Ali Rıza Gültekin silahlı saldırıda öldürüldü

Crispino giyim mağazalarının sahibi işadamı Ali Rıza Gültekin, silahlı saldırıda öldürüldü. Gültekin'in kurşun yağmuruna tutularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Eklenme: 15 Kasım 2018 08:42 - Güncelleme: 15 Kasım 2018 08:57

Polis olayla ilgili olduğunu düşündüğü 3 şüpheliyi arıyor. İşadamı Gültekin, 2015 yılında da Beykoz’da silahlı saldırıya uğramış, yara almadan kurtulmuştu.

Beşiktaş Balmumcu’da bir binanın 4’üncü katında 22:40 sıralarında meydana gelen olayda işadamı Ali Rıza Gültekin yeni açılmak üzere olduğu iddia edilen bir dernekte silahlı saldırıya uğradı.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun aktardığına göre, Crispino giyim mağazalarının sahibi işadamı Ali Rıza Gültekin, kurşun yağmuruna tutuldu.

İşadamı kanlar içinde yere yığılıp hayatını kaybetti. Şüpheliler olay yerinden hemen kaçtı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Yapılan ilk incelemede işadamının kafasında ve vücudunun birçok yerinde kurşun girişi olduğu belirlendi.

Beşiktaş Balmumcu’da bir binanın 4’üncü katında 22:40 sıralarında meydana gelen olayla ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Silahlı saldırıda öldürülen iş adamı Ali Rıza Gültekin kimdir?

3 ŞÜPHELİ ARANIYOR

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, şüpheli 3 kişinin kaçtığını tespit etti. Kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Olayın neden kaynaklandığı, şüphelilerin yakalanmasından sonra ortaya çıkacak. Olayın gerçekleştiği yerin kaçak bir kumarhane mi, yoksa resmi bir dernek mi olduğu araştırılıyor. 

ARACINA YAPILAN SALDIRIDAN YARA ALMADAN KURTULMUŞTU

Ali Rıza Gültekin, 2015 yılında Beykoz'da lüks otomobili ile seyir halindeyken silahlı saldırıya uğramış ve saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Gültekin ayrıca futbolda şike soruşturmasında, 2010 yılı Mart ayında tutuklanmış, 4 ay Metris Cezaevi'nde yattıktan sonra 23 Temmuz 2010 tarihinde tahliye edilmişti.

2012’DE SATIN ALMIŞTI

İşadamı Gültekin, 2012'de satın aldığı erkek giyim markası Crispino ile adından söz ettirdi. Crispino markası ile 100 mağaza açma hedefi olduğunu açıklayan Gültekin'in, ünlü markayı devrettiği anlaşıldı. Gültekin, Avusturya'da 20 yıl kadar restoran işletmişti.

ADLİ TIP KURUMU'NA KALDIRILDI

İş adamı Ali Rıza Gültekin'in (57) cenazesi incelemelerin sona ermesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ailesi de olay yerine gelerek incelemelerin tamamlanmasını bekledi. Polis ekipleri Gültekin'in aracında da incelemelerde bulundu.