MedyaFaresi MedyaFaresi

Üniversiteli kadınlar Sema Maraşlı’yı protesto için Yeni Akit önündeydi: 3 gözaltı

Üniversiteli Kadın Kolektifi, sosyal medya hesabından feminizm düşmanı içerikler paylaşan Sema Maraşlı Akit TV önünde protesto etti. Savcılık, kadınlar hakkında tutuklama talep ederek mahkemeye sevk etti

Eklenme: 17 Ekim 2019 14:08 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 14:13

Yazar Sema Maraşlı sosyal medya hesabından Ege Üniversitesi'nde bir kadın öğrencinin taciz edilmesi üzerine üniversite yönetimini açıklama yapmaya çağıran videoyu alıntılayarak

 "Dağda teröristler, şehirde feministler güzel ülkemize saldırıyorlar. Feministler teröristlerden daha tehlikeli. Kimi kurgu kimi gerçek her gün bir taciz haberiyle görünüşte erkeklere aslında devlete saldırıyorlar. Devlet onları neden korumuyormuş" paylaşımı yaptı.

Dün (16 Ekim) Üniversiteli Kadın Kolektifi, Maraşlı'yı programda olduğu sırada  Akit TV önünde protesto etti.

Protesto sırasında güvenlik görevlileri tarafından darp edilen 3 kadın gözaltına alındı. bu sırada çevrede bulunan ve görüntü çeken iki erkek de gözaltına alındı.

Sendika.Org'da yer alan habere göre gözaltına alınan kadınlar geceyi Halkalı Polis Karakolu’nda geçirdi. Bugün Küçükçekmece Adliyesi'ne getirilen kadınlar Savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.