MedyaFaresi MedyaFaresi

Uğur Dündar'dan İsmail Küçükkaya'ya destek

Usta gazeteci Uğur Dündar Halk Arenası programında gazeteci İsmail Küçükkaya'ya sahip çıktı.

Eklenme: 20 Ekim 2017 23:52 - Güncelleme: 20 Ekim 2017 23:57

Duayen gazeteci Uğur Dündar Halk Arenası'nda yaptığı açıklamada gazeteci İsmail Küçükkaya'ya sahip çıktı. Dündar, "İsmail Küçükkaya'nın haber kaynaklarına güvenerek haberi yaptığına inanıyorum" diye konuştu.

Uğur Dündar, Aileden Sorumlu Bakan Fatma Betül Sayan’ın eşinde Bylock çıktığını iddia eden İsmail Küçükkaya’yadan da bahsetti.

Sözcü'nün haberine göre Dündar Halk Arenası’ndaki canlı yayında şunları söyledi: “İsmail Küçükkaya ve FOX TV haber merkezinde çalışan arkadaşlarımın durumunu da sizinle paylaşmak istiyorum. Günümüzün tarihini görsel bir şekilde televizyonlar yazıyor. Ancak tarih bugünün gazetecilerini ve televizyoncularını da yazacak. Pek çoğunu öyle rezil bir şekilde yazacak ki gün gelecek bunların çocukları bile babalarının mezarlarına tükürecekler. Bu alçaklığı bu ihaneti nasıl yaptınız diye. ‘Nasıl oldu da mesleğinize ihanet ettiniz, nasıl oldu da iktidara biat ettiniz’ diye sorgulayacaklar.”

Sözlerine, “Ben onların meslek büyüğüm” diye devam eden Dündar, “Bu arkadaşlar yalan yere kimseye saldırmazlar. Ben İsmail Küçükkaya’nın haber kaynaklarına güvenerek haberi yaptığına inanıyorum” diye konuştu.