Abone Ol

Uğur Dündar Erdoğan ve Baykal'ın tarihi düellosunun perde arkasını ilk kez açıkladı

Haftanın Panoraması programında duayen gazeteci Uğur Dündar, 2002 yılındaki tarihi buluşmada AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a soruları vermediğini belirtti.

Uğur Dündar Erdoğan ve Baykal'ın tarihi düellosunun perde arkasını ilk kez açıkladı

Türk siyasetinin en son gerçekleşen liderler açık oturumu tv100'de ekranlara geldi. Uğur Dündar ve Mine Özbek'in yorumlarıyla seyirciyle buluşan Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal programı kısa sürede Twitter'da trend topic (TT) oldu.

2002 yılında duayen gazeteci Uğur Dündar moderatörlüğünde dönemin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal bir araya geldiği tarihi buluşma tv100'de yayınlanan Haftanın Panoraması programında yeniden ekrana geldi.

Erdoğan ve Baykal'ın sözlerini duayen gazeteci Uğur Dündar ve gazeteci/yazar Mine Özbek canlı yayında yorumladı. Büyük ilgiyle izlenen program Twitter'de TT oldu. Haftanın Panoraması programı ve Uğur Dündar hakkında sosyal medyada kısa sürede binlerce tweet atıldı

2002 yılında duayen gazeteci Uğur Dündar moderatörlüğünde yapılan ve Türk siyasetinin en son gerçekleşen 'liderler açık oturumu' olarak tarihe geçen dönemin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın tarihi buluşması yeniden tv100'de ekrana geldi. Haftanın Panoraması programında Uğur Dündar ve gazeteci/yazar Mine Özbek tarihi buluşmayı yorumladı.

Erdoğan ve Baykal'ın tarihi oturum öncesi talepleri olmadığını belirten Dündar "Tekli liderler turunu tamamladıktan sonra temsilcileriyle ki AK Parti’yi hala partinin sözcüsü olan Ömer Çelik temsil ediyordu. Sayın Baykal’ın temsilcisi olarak Bülent Tanla ile görüştüm. İki tarafta özel hiçbir talepte bulunmadı. Ben soruları kendilerine veremeyeceğimi baştan söyledim. Her iki tarafla gündem başlıklarını paylaştım. Ömer Çelik Bey ‘ben sizinle bir defa görüştüm yeter’ dedi. Bülent Bey ile 3-4 defa görüştüm ama her görüşmemi sayın Çelik’e haber verdim. Orada adaletin terazisi hiç şaşmadı." ifadelerini kullandı.