Abone Ol

Ufak Tefek Cinayetler'in kavga sahnesini kim hazırladı?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Star'ın sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler'in sezon finalindeki kavga sahnelerinin perde arkasını yazdı.

Ufak Tefek Cinayetler'in kavga sahnesini kim hazırladı?

İşte Koloğlu'nun "Kavgada dublör kullanılmadı" başlıklı bugünkü yazısı

Ekşisözlük’te, “Türk televizyonlarında izlediğim en gerçekçi, kapalı alanda amatör kavgaydı. Hatta izlediğim en gerçekçi kavgaydı. Emeği geçen herkese teşekkürler” diye yorumlamış bir yazar... Tam isabetti ve durumun özetiydi. Tülin Özen ve Duygu Sarışın’ı tebrik ederiz. Sahnenin hiçbir anında dublör kullanılmadı. Bu, önemli olsa gerek... Sadece onlar mı? Bu sahnenin geri planı...

Hangi ünlü isim hazırladı?

İki gün spor salonunda, iki gün de mekanda (banyoda) sahne provası yapıldı. Dövüş sahnesi provası yapıldı. Sahnenin nasıl oynanacağını, hangi hareketlerin yapılacağını, Uğur Yıldıran planlandı ve iki asistanı uyguladı. ‘İçerde’ dizisinin komiser Selim’i... Kendisiyle ilgili, kısa bir bilgi vereyim, Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü mezunudur.

Çekim kaç gün sürdü?

Sahne çekimi bir gün sürdü. Dört kamera ve aksiyon için bir mini kamera kullanıldı. Ali Bilgin ve Deniz Yorulmazer yönetmenler, unutmamak lazım. Ve kurgu... Bu sahnenin böyle etkili bir şekilde bizlere sunulmasının son halkasında kurgu var. Hamdi Deniz, 2000’li yıllardan beri bu piyasada... 15 film kurgusu ve dokuz post prodüksiyona (dizi ve film) imza atmış bir isim. Bu işini de bir kenara yazacaktır. Çekim sırasında kullanılan tüm aksesuarlar, ‘zarar vermeyecek malzemelerden’ yapılmış, belirteyim.

İşte o sahne