MedyaFaresi MedyaFaresi

UEFA'dan Beşiktaş'a şok! İşimiz kolay çünkü...

UEFA Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios Türk yargısının verdiği bir karar olduğu için davanın kendileri açısından çok kolay olduğunu söyledi

Eklenme: 23 Haziran 2013 11:00 - Güncelleme: 26 Ocak 2016 18:54

Hürriyet\'ten İsmail Er\'in haberine göre, Şike yaptığı iddiasıyla Avrupa’dan men talebiyle UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen Beşiktaş’ın önceki gün yaptığı savunmada kulübü suçlayan raporu yazan müfettiş Miguel Lietard Fernandez Palacios’un sözleri siyah beyazlıları kızdırdı.

Duruşmanın başında ilk sözü alan Palacios, “Bu dava bizim için çok kolay. Çünkü ortada mahkemenin hakkınızda verdiği bir mahkumiyet kararı var” dedi. Bunun üzerine Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu müfettişe tepki gösterdi.

Müfettiş de Adalı ve Havutçu’ya “Şike davasında mahkumiyet kararı aldınız mı” diye sordu. Adalı, “Evet aldık ancak Yagrıtay aşaması var daha” dedi. Havutçu da savcılıktan aldığı temiz kağıdını göstererek, “Eğer ben suçlu olsaydım bu kağıdı alamazdım. Yargıtay\'dan karar çıkıncaya kadar ben de herkes gibi suçsuzum. Sizin de bu kararı beklemeniz lazım” dedi.

Hürriyet

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ