MedyaFaresi MedyaFaresi

UEFA ile kritik zirve sona erdi! İşte ilk açıklama!

Türkiye Futbol Federasyonu heyeti, şike soruşturması kapsamında Cenevre'de UEFA yetkilileriyle bir araya geldi.

Eklenme: 18 Temmuz 2011 15:38 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 09:26
Toplantı sonunda TFF Başkanvekili Arıboğan, 'UEFA süreci yakından takip ediyor. Bilgi alışverişimiz sürecek. Bu hafta savcılıktan belgelerin bize ulaşmasını bekliyoruz. Yarın TFF yönetim kurulu toplantısında bazı kararlar alacağız. Ligin başlama tarihini de yarın görüşeceğiz' dedi.

Türkiye'yi sarsan futbolda şike iddialarına yönelik soruşturması kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu', Cenevre'de UEFA yetkilileriyle bir toplantı yaptı.

TFF Başkanvekili Arıboğan, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Arıboğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Planladığımız toplantıyı yaptık, başarılı bir toplantı oldu. UEFA gerçekten bu süreçte TFF'ye olan güvenini özellikle belirtti.

Bizim düşündüğümüz gibi, henüz resmi belgelerin elimize geçmemesinden dolayı, sürecin hızlanmadığının farkındalar. Belgeler ulaşır ulaşmaz, statü gereği, gereğinin yapacağımızdan eminler. Sürecin detaylarını aldılar. Süreci birlikte takip edeceğiz, işbirliğimiz aynı şekilde iki tarafı da mutlu eder şekilde devam edecek.

UEFA bizimle çok benzer düşünceleri içinde. Henüz belgeler bize gelmediği için, Türkiye'deki lig ve diğer konularda TFF'yi desteklemenin dışında birşey yapmıyorlar. Bizim konumuz olduğunu düşünüyorlar. UEFA'nın kendi organizasyonları için sürecin akması gerektiğini düşünüyorlar.

Belgelerin savcılıktan bu hafta yavaş yavaş bize ulaşmasını bekliyoruz.

Beşiktaş'ın kupa ile ilgili açıklaması etik.

Yarın TFF'nin yönetim kurulu toplantısı bazı kararlar alacağız. Ama kamuoyunu beklentiye sokmamak lazım.

Ligin başlama tarihini de yarın görüşeceğiz.