MedyaFaresi MedyaFaresi

Üç bombalı araç... Sabah'ın bir gün önceki ilginç haberi!

MEDYAFARESİ ÖZEL /BU DETAY BAŞKA YERDE YOK- Reyhanlı saldırısından bir gün önce Sabah gazetesi, ikinci Cilvegözü patlamasının önlendiğini yazmıştı.

Eklenme: 12 Mayıs 2013 11:22 - Güncelleme: 29 Mart 2016 14:16
Görkem Yağar / Medyafaresi.com

Hatay Reyhanlı'da yaşanan korkunç patlamanın ardından, bombalı araçların önceden bilindiği ortaya çıktı.. 10 Mayıs'ta Sabah Gazetesi'nde Alper Sancar imzasıyla yer alan haber çok önemliydi. Sabah, ikinci bir Cilvegözü olayının planlandığını, 23 Nisan günü üç otomobile bomba yüklendiğini ve zanlıların kişisel eşya kamuflajıyla Türkiye'ye hareket ettiğini yazdı.. Bu haberin daha mürekkebi bile kurumadan, Reyhanlı'daki katliam yaşandı..


İşte Sabah'ta yer alan o haber;

Hatay Cilvegözü sınır kapısında 11 Şubat'ta düzenlenen ve 14 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının ardından güvenlik birimleri Suriye Rakka'da 23 Nisan günü üç otomobile bomba yüklendiğini ve zanlıların kişisel eşya kamuflajıyla Türkiye'ye dönük saldırı planladığını deşifre etti.
Zanlıların tespit edilmemek için Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa'da üç ayrı sınır kapısını kullanmayı planladığı saptandı. Hazırlanan istihbarat raporunda araçların eylem talimatı beklediği bu nedenle Türkiye'ye hareket saatlerinin net olmadığı ifade edildi.
Jandarma, polis ve MİT modelleri belirlenen üç araca karşı duyarlı olunması için sınır kapılarını gizli yazıyla uyardı. Emniyet tedbirlerinin yeniden değerlendirilip ve teyakkuz halinde olunması talimatı verildi.

İşte Reyhanlı'daki patlama anı! Saniye saniye görüntülendi.. VİDEO

HATAY'DA 4 AYRI PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER! FOTO GALERİ

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

Erdoğan'dan Reyhanlı'daki patlama korkutan açıklama!

Kılıçdaroğlu'ndan Hatay'a çağrı!

MUAMMER GÜLER'DEN PATLAMA AÇIKLAMASI! VİDEO

Reyhanlı, El Muhaberat ve Esad'ın işi... Şok iddia!

Patlama Esad'ın işiyse ne gerekiyorsa yapılacak!

Hükümetten Reyhanlı'daki patlamaya ilk açıklama!

Erdoğan ne zaman ABD'ye gitse patlama oluyor!

Patlamadan sonra Türkler Suriyelilere saldırdı!