MedyaFaresi MedyaFaresi

TV8 16:9 formatına yeni projeleriyle geçiyor!

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, köşesini TV8'in yeni yayın dönemindeki iddialı porgramlarına ayırdı.

Eklenme: 08 Eylül 2013 00:06 - Güncelleme: 08 Mart 2016 22:36

TV8 2013 TANITIM FİLMİ.. VİDEO

TV8 YENİ SEZONA HAZIR.. İŞTE YENİ PROGRAMLAR.. VİDEO

Sina Koloğlu’na göre televizyon dünyasında ayrı bir yeri olan TV8, geçen seneye göre bambaşka bir profil çiziyor..

İŞTE SİNA KOLOĞLU’NUN YAZISINDAN BİR BÖLÜM..

Televizyon kanalları arasında farklı bir yeri vardır TV8’in. Geçen dönemi çalkantılı geçti, yanlış işler oldu. Ama sonuçta "butik televizyon kanalı" özelliği her zaman mevcut. Çok izlenen kanallarda olmayan özel işler, kanalın özelliği. Komedi ve müzik örneklerinde bunu verdi. Filmleriyle de bunu uzun yıllar sürdürdü. Dediğim gibi geçen yıl kafalar biraz karıştı. Peki bu sene neler var? Sinema filmleri en güçlü yanı olan kanal bu özelliğini geçen yıl giderek yitirmeye başlamıştı. İki nedeni vardı; reklam aralıkları ve görüntü. Yeni nesil televizyonlarda artık TV8 filmleri izlenemez olmuşlardı. Kanal bu sene 16:9 formatına geçiyor.

Seda Sayan’a alternatif kuşak
Seda Sayan bu yıl yok. Onun kuşağının da havası değişiyor. Pelin Çift ile Salih Keçeci "Aramızda Kalsın" ve ardından Oylum Talu ile "Anlatacaklarım Var". Sacit Aslan ile Pelin Çift geçen yıl en çok ilgi gören magazin kuşak programıydı. Salih Keçeci de benzer tarzda bir isim. Sanırım boşluk olmayacak. İş Oylum Talu’ya kalıyor. Seda Sayan’dan farklı. Bu farklılık karşılığını bulacak mı göreceğiz.

İzzet Çapa da program yapıyor 
Sohbetlerde iki önemli isim. İzzet Çapa her konuğunu iyi çalışıp gelen isimlerden biri. O şov adamı kimliğini tam elde edemedi ama zekası ve bilgisiyle soruları hep gündem oluşturdu. Sanırım TV8’de de benzer bir durum olacak. Bir de tabii istediği isim geliyor. Böyle bir özelliğe sahip Güneri Civaoğlu da TV8’de. Ben onun programını en iyi televizyon arşivi olarak değerlendiriyorum. Başka hiçbir kanala çıkmayan isimleri görmek mümkün "Şeffaf Oda"da.

Müzik ve komedi
TV8’in müzik alanında iki iyi programı var. Her zaman da olmuştur. "Bir Ses Bir Nefes" ve geçen yıl başlayan "Akustikhane". Görüntü ve ses kalitelerinin yanı sıra müzik ortamlarıyla seyirciyi tatmin edecek kıvamda. Kanalın bir başka özelliği komedyen çıkarmaları. Önder Açıkbaş’ı; kimi sevdi kimi nefret etti. Galiba bunu yakalamak ekranda bilinmek adına önemli. Bu senede ÖTV devam. Tecrübe kazandı sanırım üstüne katacak ve daha çok izlenecek. Öyle de yapması gerekiyor.

Ekran klasiği oldu
TV8 tartışmanın da bana göre en dengeli tartışmalarını ekrana taşıyor. "Haberaktif" 11’inci yılında. Gökmen Karadağ ekranda önemli bir isim ve kanalın bu konudaki sübabı. Yanına "8. Gün"ü de kattı. Bu yılda kaldığı yerden devam. Hafta sonuna Özge Uzun’u aldılar. Kanaltürk’te pek bir köşede kalmıştı. TV8  bu anlamda doğru adres. Kanalın demirbaşı Erkan Tan da her sabah "Tan Vakti" diyecek.

Milliyet / Sina Koloğlu

Sina Koloğlu\'nun yazısının tamamını okumak için tıklayınız

ÖZGE UZUN TV8’DE HANGİ PROGRAMI SUNACAK?

TV 8’den Erkan Tan bombası.. İşte yeni program

İzzet Çapa bomba gibi sürprizleriyle TV 8’de

Oylum Talu TV 8’de Anlatacaklarım Var diyecek

Usta magazinci Salih Keçeci TV 8’de