Abone Ol

TV100’ün Ankara Haber Müdürü Kim Oldu?

tv100, önemli bir isimle daha anlaştı. Deneyimli haberci TV100’ün Ankara Haber Müdürü oldu.

TV100’ün Ankara Haber Müdürü Kim Oldu?

Son dönemde yaptığı transferler ve agresif haberciliğiyle adından sıkça söz ettiren TV100, Ankara Haber Müdürlüğü için flaş bir isimle anlaştı. Bilgehan Atay Memmi, 3N Medya Ankara Medya Grup Başkanı Deniz Gürel’le el sıkışarak TV100’ün Ankara Haber Müdürü oldu.

TV100, Ankara’ya önemli bir yatırım yapmış ve 2.500 metrakare alana sahip yeni binasına taşınmıştı. Ankara ofisini güçlendirmek isteyen 3N Medya’nın Patronu Nejat Gülsever, ardından Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilci Yardımcısı Deniz Gürel’i transfer etmişti. Gülsever’den tam yetki alan Gürel de ekibini kurmaya başladı. İlk önemli adımı da TV100 Ankara Haber Müdürlüğü için Bilgehan Atay Memmi’ye teklifte bulunarak attı. 

Gürel’in teklifini kabul eden Memmi de, TV100 Ankara Ofisini güçlendirmek için hemen kolları sıvadı. Önümüzdeki günlerde kanalın Ankara ofisine muhabir, kameraman ve teknik ekip takviyesi yapılacağı belirtiliyor.

BİLGEHAN ATAY MEMMİ KİMDİR?

Ankara basınının önemli isimlerinden Bilgehan Atay Memmi, 1981 yılında Kayseri’de doğdu.

Meslek hayatına 2002 yılında, Dünya Haber ve Reklam Ajansı’nda muhabir olarak adım attı.

2004 yılında SKY Türk’e transfer oldu. Burada Başbakanlık ve Yargı muhabirliği yaptı. Ayrıca, hafta içi her gün ‘Ankara Gündemi’ adlı programı hazırlayıp sundu.

2007 yılında ATA TV’ye geçen Memmi, burada editör ve spiker olarak görev aldı. ‘Diplomatik Gündem’ programını hazırlayıp sundu. Ayrıca ‘Son Haber’, ‘Yeni Bir Gün’ ve ‘Ana Haber’ kuşaklarının hem editörlüğünü hem spikerliğini yaptı.

2009 ve 2010 yıllarında TRT Avaz ve TRT Belgesel kanallarında dış yapım programlar hazırlayıp sunan Bilgehan Atay Memmi, 2010-2019 yılları arasında ise Kanal B’de görev yaptı. Memmi burada, ‘Güne Bakış’, ‘Genç Düşünce’ ve ‘Günce’ programlarını hazırlayıp sundu. 2016’dan 2019’a kadar ise Kanal B Ana Haber spikeri olarak görev yaptı.

Mart 2020’de Haber Global’e geçen Bilgehan Atay Memmi, bu kanalda da; Cumhurbaşkanlığı Muhabiri, Haber Spikeri ve Moderatör olarak görev yaptı.

TV100’ün yeni Ankara Haber Müdürü Bilgehan Atay Memmi evli ve 1 çocuk annesi.