MedyaFaresi MedyaFaresi

TUSKON’a polis girdi, Boydak çıktı

Boydak Holding Başkanvekili Mustafa Boydak, Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) düzenlenen baskının ardından dernekle ilişkilerini kestiklerini duyurdu.

Eklenme: 08 Kasım 2015 10:42 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 22:58

oydak Holding Başkanvekili Mustafa Boydak, kararı Twitter’dan duyurdu.
Polis dün de TUSKON’a yönelik operasyon başlatmıştı.

İki ay önce de Kayseri’de yine Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak dahil 11 işadamı ve üniversite yöneticisine operasyon yapılmıştı.‘Örgütlü ve nitelikle yağma’ suçlamasıyla gözatılana alınanlar arasında bulunan Memduh Boydak, adli kontrol şartıyla salıverilmişti.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla TUSKON’dan ayrıldıklarını bildiren Mustafa Boydak, kararın, ‘terör örgütüne finansmak sağlamak’ iddiasıyla gerçekleştirilen operasyondan sonra alındığını belirtti.

 

Bundan böyle herhangi bir cemaat ve camiayla anılmak istemediklerini ifade eden Boydak, “Çeşitli STK’larda şirketlerimiz adına görev alan arkadaşlarımız ilgili kurumlardaki konumlarını gözden geçirmiş olup, eksiklerini tamamladılar. Kamuoyunda soru işareti oluşan STK’lardan arkadaşlarımız teşekkür ederek şirketlerimizin üyeliklerini sonlandırmak yoluna gitmişlerdir” dedi.

 

Devlet mekanizması dışında herhangi bir farklı yapılanma içinde görünmeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyleyen Boydak, “Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler ismimizi herhangi bir camia cemaat v.s ile anmamalıdır. Kurumsal ilkelerimize saygı bekliyoruz. Boydak Holding ve bağlı şirketlerin tamamı devletimizin kurum ve kuruluşlarına saygıyla bağlıdır” diye yazdı.

DİKEN