MedyaFaresi MedyaFaresi

TUSKON'a polis operasyonu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve bağlı federasyonların başkentteki binalarında arama yapılıyor.

Eklenme: 06 Kasım 2015 15:37 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 21:54

AA muhabirinin başsavcılıktan edindiği bilgiye göre, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında TUSKON ve bağlı federasyonlara ait binalarda arama başlatıldı. Aramanın Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun talimatı ile yapıldığı öğrenildi. Ayrıca dosyada kısıtlılık kararı olduğu kaydedildi. Arama TUSKON'a bağlı federasyonlardan ANKSİAD, ANFED ve HÜRSİAD binalarında yapılıyor. Uluslararası haber ajansı Reuters'da TUSKON'daki polis aramasını dünyaya duyurdu.

Türkiye işadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), 2005 yılında İstanbul′da kurulan ve ülke çapında yayılmış bölgesel iş dünyası federasyonlarının oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşu. TUSKON, 150 işadamı derneği bünyesinde faaliyet gösteren 12000 işadamını temsil ediyor.

'Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nda (TUSKON) arama yapılıyor' haberleri ardından TUSKON kamuoyu açıklamasında bulundu. Kamuoyu açıklamasında Konfederasyona herhangi bir polis baskını olmadığını ve yapılan haberlerin asılsız olduğu söylenildi.