MedyaFaresi MedyaFaresi

Türkiye, tarihinin en ünlü ve en dürüst dolandırıcısını kaybetti!!!

Selçuk Parsadan ismini şimdi pek hatırlamayabilirsiniz. Aslında etrafta bu kadar üçkağıtçı, sahtekar, hortumcu ve vurguncu elini kolunu sallaya sallaya çalıp çırparken, o dürüstçe çıkıp "Ben dolandırıcıyım" demişti! Hayat ne kadar garip değil mi?

Eklenme: 26 Temmuz 2006 00:40 - Güncelleme: 24 Mart 2016 10:54

Türkiye onun adını devrin Başbakan'ı Çiller'i dolandırdığını açıklamasıyla duydu.

İlk kez bir dolandırıcı medyanın karşısına çıkıp "Başbakan'ı dolandırdım!" diyordu. O günden sonra cezaevlerine düştü, hücre arkadaşı olan terörist bir gece gözlerinin ününde öldürülürken, o da ağır yaralandı, yılları hastane ve hapishane duvarları arasında geçti.

Belki de ölürken bile beş parası olmayan tek dolandırıcıydı. Aslını söylemek gerekirse, bütün hırsızların namuslu geçindiği bir ülkede Selçuk Parsadan'a dolandırıcı demek de içimize sinmiyor. Allah rahmet eylesin.

Medya Faresi

Selçuk Parsadan tedavi gördüğü Okmeydanı SSK Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Ölümünden kısa süre önce Parsadan kanser olduğunu açıklamıştı.

İşte o haber

Bakırköy'de bir arkadaşının evinde yatan 52 yaşındaki Parsadan, 'Hiçbir sosyal güvencem yok. Ortada kaldım. Bu hastalık bana devletin hediyesi. Şimdi devletin iyileştirmesi gerekiyor' dedi.

Geçen pazar boynunda ağrıyla uyanan Selçuk Parsadan, bir tanıdığının aracılığıyla Şafak Hastanesi'ne gittiğini, önemli birşeyi olmadığı söylenip ilaç yazılarak gönderildiğini anlattı. Parsadan, ağrısının dinmediğini, gittiği Alman Hastanesi'nde yapılan tetkikleri sonucu, bel kemiğinin en üstünde bulunan C-2 omurunun 'kaplanmış' olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Parsadan, doktorların kemiğin büyük olasılıkla tümörle kaplandığını söylediğini anlattı.

Parası ve hiçbir güvencesi olmadığını söyleyen Parsadan, 'Afyon Cezaevinde vurulduğumda iyi tedavi görmedim. Mermi kafamda kaldı. 18 ay sonra apse yapınca almak zorunda kaldılar. Şimdiki hastalığım o günlerden kalma. Bu rahatsızlık devletin hediyesi. Tedavisini de devlet yaptırmalı. Bu evin sahibi arkadaşım da olmasa ortada kalacağım' dedi. Arkadaşı İsabel'den başka bakan kimse olmadığını belirten Selçuk Parsadan, 'Kendisini çok sevmem. Ama gördüğüm kadarıyla Tayyip Erdoğan şimdiye kadar gelenlerin en iyisi. Kimseye muhtaç olmak istemezdim. Başbakan'dan yardım istiyorum. Ağrıdan duramıyorum' dedi. (28 AĞUSTOS 2004-HÜRRİYET)