MedyaFaresi MedyaFaresi

Turkcell Süper Lig'in ismi değişti! Yeni isim ne olacak?

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Digitürk anlaştı. Süper Lig'in isim hakkı yıllık 25 milyon dolar karşılığında Spor Toto'da olacak.

Eklenme: 05 Ağustos 2010 22:52 - Güncelleme: 17 Aralık 2015 23:30
Süper Lig'in ismi hakkı konusunda, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Digitürk arasında sürdürülen görüşmelerin büyük ölçüde tamamlandığı ve anlaşma zemininin oluştuğu öğrenildi.
Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, şunları söyledi: "İsim hakkı konusunda sayın başbakanımızdan olur aldık. Kendisi de bu gelişmenin ileride iddaa oyunun özelleştirmesi sürecinde marka değerini arttıracağını söyledi. Özelleştirmenin de böylece daha kolay olacağını ifade ettiler.Kısa bir süre içinde isim hakkı konusunda gelişmeler olacak. Hukukçularımız protokol taslağı üzerinde çalışıyor, aksi bir durum olmadığı takdirde, yıllık 25 milyon dolar karşılığında 5 yıl süreyle Süper Lig'in isim hakkı Spor Toto'da olacak."

Süper Lig ismi hakkını daha önce elinde bulunduran Turkcell ile yayıncı kuruluş arasındaki sorun da büyük ölçüde aşıldı.

Turkcell'in muvafakat belgesini Digitürk ve Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) vereceği öğrenildi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in teşkilat yetkilileri görüştüğü, 1 yıl daha yayın hakkının kendilerinde olmasına karşın, Spor Toto için bu haklarından feragat edebileceklerini söylediği bildirildi.