MedyaFaresi MedyaFaresi

Türkan Önder'in Yeni Kitabı Geviş Getirmelerim Çıktı

Kendi ifadesiyle: Toplumsal ahlaki ana yemek olarak masanıza koyduğum Geviş Getirmelerim'de garnitürünüz mizah, tatlınız cinsellik ve aşk olacak.

Eklenme: 01 Mayıs 2021 10:18 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 10:30

Türkan Önder Kimdir?

Türkan Önder bir eğitim emekçisinin kızı olarak Sivas'ta dünyaya gelmistir. Babasının memuriyeti sayesinde Türkiye'nin pek çok şehrinde yaşamış bu sayede farklı insan profillerini tanıma fırsatı bulmuştur.

Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra babasının yolundan gidip ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere hemen hemen eğitimin her kademesinde görev yapmıştır.

Halen felsefe grubu öğretmenliği yapan Türkan Önder'in Bir Gecelik Gelin BERCESTE, Yasak Tümcelerle KIRMIZI, Günahkar Tanrıçalar, Günah Utanırken ve bugün okuyucusuyla buluşan GEVİŞ GETIRMELERİM olmak üzerine yayımlanmış beş kitabı vardır.

Mizahın en etkili anlatım olduğunu düşünen yazar, son kitabında toplumsal ahlâkı tartışırken bu zor ve ürkütücü konuyu söylenmesi gereken hiçbir şeyi söylemekten korkmadan absürt hikayelerle o kadar keyifli bir şekilde işliyor ki okumaktan kendinizi alamayacaksınız.

Kendi ifadesiyle: Toplumsal ahlaki ana yemek olarak masanıza koyduğum Geviş Getirmelerim'de garnitürünüz mizah, tatlınız cinsellik ve aşk olacak.

Kitap, Fa Yayınları'ndan çıktı ve Halk Kitap, Sözcü Kitap, Kitapseç, BKM Kitap, Idefiks, D&R, Kıtapyurdu gibi internet sitelerinden satışa sunuldu.