MedyaFaresi MedyaFaresi

Türk basını bugün ne yazdı? İşte gazete manşetleri!

13 Temmuz 2009 gündeminin öne çıkan gelişmesi İdil Biret konserine Alperenler tarafından yapılan baskın oldu. Manşetleri görmek için tıklayınız.

Eklenme: 13 Temmuz 2009 11:22 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 15:20

AKŞAM

10 yıllık hasıraltı

Erol Evcil 16.5 milyon dolarlık hayali ihraacat dosyasını zaman aşımına uğratan gümrük başmüfettişi kovuldu, amiri aylıktan kesme cezası aldı.

 

BİRGÜN

İşini bilen Obama

Obama'nın Gana ziyaretinin temelinde, ABD'nin bu ülkede tüm Afrika'daki askeri faaliyetlerini yürütecek bir askeri üs kurma planı yatıyor. Diğer önemli neden ise zengin petrol yatakları.

 

CUMHURİYET

Günay: Yaratıklar

Topkapı Sarayı'nın önünde İdil Biret konseri sırasında tekbir getirerek afişleri yakan Alperen Ocakları üyelerini sert dille eleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Günay, "Türkiye'yi böyle ilkel birtakım yaratıkların yönlendirmesi, baskı altına alması gibi girişimlere izin vermeyiz" dedi. Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar da "Saldırı başıboş, otoritesiz bir ülkede sanatın da insanın da sahipsizliğinin göstergesi" diye konuştu.

 

HABERTÜRK

BBP'den Biret'e geçmiş olsun

Topkapı Sarayı'ndaki konsere yapılan Alperenler baskınını sahiplenmeyen BBP, yine de sanatçıya üzüntülerini iletecek.

 

HÜRRİYET

Verdi bereketi

Ankara'da tarihi gün. Hazar ile Kafkaslar'daki doğalgazı Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak, adını İtalyan besteci Verdi'nin Nabucco operasıdan alan projede bugün imzalar atılacak. Türkiye'ye 4.5 milyar Euro'luk yatırım yapılacak.

 

MİLLİYET

Ankara'da tarihi gün

Hazar doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Nabucco Projesi'nde imzalar bugün atılıyor. Türkiye'ye 5 milyar euro yatırım yapılması anlamına gelen proje, 5 bin kişiye iş sağlayacak.

 

RADİKAL

Barbarlar Topkapı'daydı

İstanbul'un simge mekanı Topkapı Sarayı'nda klasik müzik konseri 'şarap' içiliyor diye basılmak istendi. Eylemcilerin mensup olduğu Alperen Ocakları'na göre bu 'milli refleks'

 

POSTA

ÖSS'de 30 bin sıfırcı

ÖSS sonuçları dün açıklandı. 29 bin 928 aday bir tek soruya bile doğru yanıt veremediği için sıfır puan aldı. Fen Bilimleri'nde bir soru bile bilemeyip sıfır alan adayların sayısı ise tam 704 bin 712. 145 puanlık barajı geçmede en başarılı il Aydın oldu. İstanbul ilk 10'a bile giremedi. En başarılı okullar sosyal bilimler ve Fen Liseleri.

 

SABAH

"Baykal'a çok bozuldum"

Evren "12 Eylül'le hesaplaşalım" sözü için Baykal'a tepkili: Darbelere karşıysa 27 Mayıs'ı da sorgulasın.

 

TERCÜMAN

Boykot ve Haykırış

Saadet Partisi'nin Çağlayan'daki protesto mitinginde onbinler 'Katil Çin' diye haykırdı.

 

VATAN

Eğitimde alarm!

1 milyon 324 bin öğrencinin katıldığı ÖSS sonuçları dün açıklandı, tablo endişe verici. 30 bin öğrenci sıfır çekti. Adayların 794 bin 400'ü yani yüzde 60'ı Fen Bilimleri, 251 bini ise Matematik testinden tek soru yapamadı.

 

YENİ ŞAFAK

Baykal'ın sınavı

CHP, askere sivil yargı yolunu açan yasa için bugün sonsözünü söyleyecek. Baykal'ın olağanüstü toplantı için çağrıdığı vekiller ya 'demokrasi kazansın' yada 'darbe dönemi kapnmasın' diyecek.

 

ZAMAN

Asrın projesiyle Türkiye doğalgaz köprüsü olacak

Hazar ve Ortadoğu'nun doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak Nabucco Boru Hattı Projesi için imzalar bugün atılıyor.