MedyaFaresi MedyaFaresi

Tunceli'de askerlere ateş açan teröristlere operasyon

Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin dün bir GSM şirketine ait vericiye bombalı saldırı düzenlemesinin ardından bugün bölgeye giden güvenlik güçlerine ateş açtı.

Eklenme: 04 Haziran 2017 17:06 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 17:28

Olayda yaralanan olmazken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.

Nazımiye İlçesi'nde bulunan Kört Mezrası'ndaki bir GSM şirketine ait vericiye dün PKK'lı teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlamada bölgedeki küçükbaş hayvanlar da telef oldu. Bugün bölgeye giden güvenlik güçlerine, teröristler tarafından ateş açıldı. Olayda yaralanan olmazken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Tunceli Valiliği'nden olayla ilgili yapılan açıklamada, dün patlamanın meydana geldiği bölgeye olay yeri inceleme ekipleri ve bomba uzmanlarının sevk edildiği belirtilerek, şöyle denildi:
"Olay bölgesinde gerekli çalışmalarını yapan güvenlik güçlerimize terör örgütü mensuplarınca saldırı girişimi olmuş, güvenlik güçlerimizin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşanmıştır. Terör örgütü mensuplarının ateş açtığı bölge ve  tahmini kaçış güzergahları tank atışları ile ateş altına alınmış olup bölgede operasyonlar devam etmektedir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir."

Etiketler : tunceli