MedyaFaresi MedyaFaresi

Trump'ı destekleyenlere göre köleliğin kaldırılması yanlışmış

Son anketlerden birine göre Trump’a destek verenlerin yüzde 20’si, iç savaşın ardından 1865’te köleliğin kaldırılmış olmasını doğru bulmuyor. Irkçı Ku Klux Klan örgütünün eski lideri David Duke ise Trump için oy istedi!

Eklenme: 27 Şubat 2016 22:46 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 03:34

Irkçı örgüt Ku Klux Klan ’ın (KKK) eski lideri David Duke, Müslüman ve yabancı karşıtı açıklamalar yapan Donald Trump’a desteğini sundu. Duke, Trump’a değil diğer adaylara oy veren ABD’lilerin, ‘miraslarına ihanet etmiş olacaklarını’ savundu. Sunduğu radyo programında dinleyicileri Trump’a oy vermeye çağıran Duke, “Trump’ın her açıklamasına katıldığımı söylemiyorum. Aslında resmen ona destek vermiş de değilim. Ama adaylığını destekliyorum ve stratejik bir hareket olarak ona oy verilmesini doğru buluyorum. Umarım yapmasını umduğumuz her şeyi gerçekleştirir” ifadesini kullandı.

Trump'ın karısı Melania, çıplak pozlarıyla gurur duyan ilk First Lady olacak!

Özellikle güneydeki yaşı ilerlemiş ve beyaz erkeklere seslenen Duke, “Aktif olun. Üstünüzdeki örümcek ağlarından sıyrılın. Oturmaktan gittikçe büyüyen bir taraflarınızı kaldırın. Cumhuriyetçi Parti’yi, Trump’ın seçim merkezini arayın. ‘Gönüllü lazım’ diye bas bas bağırıyorlar. Oraya gidin. Sizinle aynı fikirde olan insanlarla tanışacaksınız” diye ‘öğüt’ verdi. Aday adaylarıyla ilgili son anketlerden birine göre Trump’a destek verenlerin yüzde 20’si, iç savaşın ardından 1865’te köleliğin kaldırılmış olmasını doğru bulmuyor.

Donald Trump: Müslümanlar ABD'ye alınmasın

 (Habertürk)