MedyaFaresi MedyaFaresi

Trump bunu da yaptı: Çanta tasarımcısı o ismi büyükelçi atadı

Göreve geldiği günden beri bazı kilit ülkelere diplomat atamayan ABD Başkanı Donald Trump, bugün Güney Afrika Büyükelçisi olarak Lana Marks'ı atadı.

Eklenme: 27 Eylül 2019 15:08 - Güncelleme: 27 Eylül 2019 15:12

 ABD basınını şaşkına çeviren olayın merkezindeki isim olan Marks'ın geçmişinde çanta tasarımcısı olması ve kariyeri boyunca diplomatik hiçbir görev üstlenmemesi büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

ABD’de gündem çanta tasarımcısı Lana Marks… Bugün ABD Senatosu, Lana Marks’ın Güney Afrika Büyükelçiliği adaylığını onayladı. Böylelikle ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz yıl aday gösterdiği Marks 2016’dan büyükelçinin olmadığı Güney Afrika’ya resmen atandı.

Aralık 2016’da Büyükelçi Patrick Gaspard’ın görevden ayrılmasından itibaren maslahatgüzar seviyesinde olan ilişkiler böylelikle büyükelçilik seviyesinde devam edecek. Fakat Marks’ın büyükelçi olarak atanması hem ABD basınında hem de sosyal medyada büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Bunun sebebi ise Güney Afrika doğumlu olan ve bölgede konuşulan yerel dillere hakim olan Marks’ın kariyerinde hiç diplomatik bir rol üstlenmemesi ve lüks çanta tasarımlarıyla tanınması.

Aralarında Oprah Winfrey, Kate Winslet ve Madonna gibi isimlerin olduğu müşterilere çok özel çantalar tasarlayan Marks’ın çantaları 20.000 dolara alıcı bulabiliyor.

Etiketler : Lana Marks, abd, Trump