MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT’den büyük başarı: KAPAN 41. Moskova Film Festivali’nde finalde

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu KAPAN filmi 18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 41.Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finalde yarışacak.

Eklenme: 02 Nisan 2019 17:22 - Güncelleme: 02 Nisan 2019 17:27

Sanatın her alanında yaptığı çalışmalar ile sanata ve sanatçıya katkı sağlayan TRT, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 

TRT bu sene ortak yapımcısı olduğu 9 film ile  ulusal ve uluslararası festivallerde yarışacak.

TRT ortak yapımları festival yolculuğuna Moskova Film Festivali ile başladı ve ilk müracaat ettiği festivalde ana yarışmaya katılma hakkı kazanmış oldu. Filmin yönetmeni Seyid Çolak Kapan projesiyle

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen’ desteği almıştı.


Bir ada, beş balıkçı ve vahşi bir kurt!

Yönetmenliğini Seyid Çolak’ın üstlendiği, senaryosunu ise Güven Adıgüzel ile Seyid Çolak’ın birlikte kaleme aldığı film; bir adada yaşayan beş balıkçının, aralarından birinin nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla değişime uğramasını konu alıyor. Adaya nereden geldiği belli olmayan bir vahşi kurdun yavrulaması ise balıkçılar için yeni bir gerilime sebep oluyor.

Çekimleri Mada Adası, Ardahan Çıldır Gölü, Beyşehir Gölü, Isparta Yukarıtırtar Köyü’nde gerçekleşen film izleyicilere görsel bir şölen de sunuyor.

KAPAN’ın genel hikayesi ve künyesi ise şöyle;

Bir adada yaşam süren beş balıkçı arkadaşın tek düze giden hayatları aralarından birisinin nedeni bilinmeyen bir şekilde ortadan kaybolmasıyla değişime uğrar. Üstelik nereden geldiği bilinmeyen vahşi kurdun adada yavrulayıp, kendine yaşam alanı açmaya çabalaması da arkadaşlar arasında gittikçe yükselen bir gerilime neden olur.


Künye:

Yönetmen: Seyid Çolak

Senaryo: Güven Adıgüzel - Seyid Çolak 

Ortak Yapımcı: TRT

Oyuncular:

Yakup: Onur Dilber

Asiye: Münibe Millet

Turan: Serkan Altıntaş

Nuran: Yasemin Girgin

Mehmet: Sami Aksu

Hatice: Güliz Oktar

Halit: Yüksel Akça

Kadir: Fatih Gühan

Mühendis: Mustafa Toprak, Halil İbrahim Uzun, Tolga Günhan

Muhtar: Birol Cürgül


 KAPAN Teaser:https://www.youtube.com/watch?v=6kALbbmfdS0